További Belföld cikkek
- Újra balhézott Magyar Péter egy gyermekotthonnál
- Vitézy Dávid: A panaszkodásban és a semmittevésben nem tudok Karácsony Gergely partnere lenni
- Öt autó ütközött az M1-es autópályán, több kilométeres a torlódás
- Mégsem az embereken, a kormányon múlhat az újabb munkaszüneti nap
- Új trolivonalat indít a BKK Zuglóban
Tovább romlik a levegő minősége Miskolc fölött, az automatikus mérőállomásokon a szálló por (PM10) koncentráció túllépte a tájékoztatási küszöbértéket ezért Kriza Ákos polgármester pénteken elrendelte a tájékoztatási fokozatát - közölte az MTI.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint a következő napokban a levegőminőség javulása nem várható. A polgármester arra kéri a miskolciakat, hogy lehetőleg ne használják autóikat, főleg a dízeleket, utazzanak villamossal, autóbusszal.
Mérsékelni kell a szén, fa és olajtüzelésű fűtőberendezések használatát, ha van lehetőség gázfűtésre, inkább azt használják, ne égessenek hulladékot, műanyagokat.
Ameddig a riadó tájékoztatási fokozata tart, tilos az avar és kerti hulladék égetése is.
Három városban nagyon rossz a levegő
Három városban egészségtelennek, és több másik településen kifogásoltnak minősítették a levegő minőségét pénteken.
A levegőhigiénés index alapján Debrecen, Miskolc és Nyíregyháza levegőminősége egészségtelen, kifogásolt Budapest, Eger, Kazincbarcika, Kecskemét, Pécs, Putnok, Sajószentpéter, Szolnok, Szombathely, Vác, Várpalota és Veszprém levegője - írták a Tisztifőorvos Facebook-oldalán.
Felhívták a figyelmet, hogy a helyes fűtéssel sokat lehet tenni a levegőminőség javulásáért, a saját és a környezetében élők egészségének megóvásáért. A helyes fűtési módokról bővebb információt található a Fűts okosan! kampány oldalán olvashat, vagy itt.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat szerint "egyetlen háztartás kéménye is sok száz ember környezetét füstölheti be". Különösen a jelenlegi nyugodt, késő őszi időjárási helyzetben.
A levegő szennyezettségének egészségügyi értékelése egy index alapján történik. Az OKI a légszennyező anyagok legfontosabb egészségkárosító hatásai alapján négy szintet különít el: kék (elfogadható), zöld (kifogásolt), narancssárga (egészségtelen), piros (veszélyes). Az önkormányzatok az utóbbi két kategória esetében rendelhetik el a szmogriadó tájékoztatási vagy riasztási fokozatát.