33 ország magyar nagykövetsége támogatja a Budapesti Pride-ot

DSC 5678
2019.07.01. 15:11

A 24. Budapest Pride Fesztivál alkalmából 33 ország magyarországi nagykövetsége és a British Council közös közleményt adott ki, amelyben támogatásukról biztosították a hétfőn kezdődő Budapest Pride Fesztivált, a leszbikus, meleg, biszexuális, transznemű és queer (LMBTQ) közösség tagjait, valamint jogukat az egyenlőséghez, diszkriminációmentességhez, gyülekezéshez és békés és törvényes önkifejezéshez.

Az aláírók között ott van az Amerikai Egyesült Államok, Argentína, Ausztrália, Ausztria, Belgium, Brazília, Chile, Ciprus, Dánia, Ecuador, az Egyesült Királyság, Finnország, Franciaország, Görögország, Hollandia, Írország, Kanada, Lettország, Litvánia, Luxemburg, Málta, Mexikó, Montenegró, Németország, Norvégia, Olaszország, Portugália, Spanyolország, Svájc, Svédország, Szerbia, Szlovénia és Új-Zéland nagykövetsége is.

Mint a közleményben írják, a jogállamiság és az emberi jogok tiszteletben tartása azok az alapok, amelyekre a demokratikus államok épülnek.

Rendíthetetlen meggyőződésünk, hogy az emberi jogok egyformán vonatkoznak valamennyi emberre, függetlenül az illető szexuális irányultságától vagy nemi identitásától. Elutasítjuk és elítéljük a szexuális irányultságuk vagy nemi identitásuk miatt célba vett egyének elleni erőszakos és megkülönböztető cselekményeket a világ bármely táján.

Az aláírók úgy vélik, hogy pozitív fejlemények vannak a szexuális irányultság és nemi identitás miatti erőszak és megkülönböztetés elleni harcban.

Minden országot arra biztatunk, hogy tegyen további lépéseket valamennyi ember egyenlősége és méltósága érdekében, függetlenül az egyének szexuális irányultságától vagy nemi identitásától, valamint fontosnak tartjuk, hogy a megválasztott vezetők és kormányok tiszteljék és védjék az LMBTQ egyének jogait.

A közlemény azzal fejeződik be, hogy

a Budapest Pride-nak van a leghosszabb története hasonló események tekintetében Kelet-Közép-Európában. Támogatjuk szerepét az LMBTQ emberek egyenlőségének és egyenlő bánásmódjának előmozdításában, mellyel hozzájárul egy befogadó társadalom kialakításához.

(Borítókép: Ajpek Orsi / Index)