Távozott a pécsi önkormányzati lapoktól az eddigi főszerkesztő
További Belföld cikkek
- Sebestyén Balázs: Nagyon nagy a baj az országban, muszáj segítenünk
- Világelső lett a budapesti karácsonyi vásár
- Az interneten árulta a munkáltatója szerszámait egy karbantartó
- Fékhibát észleltek egy Budapestre érkező repülőnél, azonnal a helyszínre vonultak az illetékes szolgálatok
- Brutális katonai gépjárművek érkeznek Budapestre
Bóka Máté Ciprián novembert 15-tel távozott a Pécsma és a Pécsi Hírek főszerkesztői posztjáról. A hírről a Szabad Pécs nevű portált hétfőn közleményben értesítette a pécsi önkormányzat. Mint írták:
A Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzatának tulajdonában lévő társaságnál betöltött munkaviszonya közös megegyezéssel szűnt meg, amelynek feltételeiről mindenben megállapodás született a távozó főszerkesztő és a cég ügyvezetője között.
Bóka Máté a szakmát a Dunántúli Naplónál, a komlói szerkesztőségben, majd Pécsett a lap gyakornokaként kezdte 2004-ben, aztán a pécsiújság.hu munkatársa lett. Páva Zsolt 2010-es polgármesterré választása után a Pécsi Kommunikációs Központ alá tartozó hírportál (Pécsma) és az ingyenesen terjesztett hetilap (pécsi Hírek) főszerkesztője lett. Bóka a 2010-es években (a „G-nap” előtt), majd a lap 2018-as, újabb irányváltása után a Magyar Nemzet pécsi tudósítója/külsős munkatársa is volt.
A Szabad Pécs úgy tudja, hogy Bóka Máté egy pécsi kormányközeli újságnál folytathatja karrierjét.
Pécset 2010-től irányította Páva Zsolt fideszes polgármester, aki viszont a második ciklusának végére annyira meggyengült, hogy a Fidesz vezetése egy „stratégiai testületet” ültetett a feje fölé, hogy irányítsa a várost. A kormánypárt reménye az volt, hogy az olimpiai bajnok vízilabdázó és a vízilabda-szövetséget vezető Vári Attila elnyeri majd a választók szívét. Azon kívül viszont, hogy ismert és jóképű sportoló, sok erénye nem volt Várinak: egyrészt nem volt még politikus soha, és nem is pécsi. Innentől hiába ápol jó viszonyt a párt fontos emberének számító Bánki Erikkel, hiába tolta alá az infrastruktúrát a pártközpont, csak 41 százalékot kapott, és vereséget szenvedett a korábban a város hőerőművét igazgató, 53,15 százalékot szerző Péterffy Attilától.
Az ellenzék a közgyűlésben is elsöprő győzelmet aratott, a pécsi önkormányzatban 17 mandátumot szerzett az ellenzéki összefogás, míg a kormánypárt mindössze nyolcat. A választást és az új közgyűlés megalakulását követően Péterffy elkezdte a pécsi ügyek feltárását, több, a város gazdálkodását szerinte hátrányosan érintő szerződést is felbontott és teljes átvilágítást ígért.