A kormány fizeti a kártérítést a gyöngyöspatai roma diákoknak
További Belföld cikkek
- Késelésbe torkollott a szilveszteri buli, letartóztattak egy salgótarjáni férfit
- Kiderült, milyen teljesítményt produkált Magyarország egyik kulcságazata
- Újra a közmédia műsorában volt látható Bese Gergő
- Újabb fotó került elő az Indiában vakációzó Orbán Viktorról
- Pancserpuccskísérletnek nevezte az Alapjogokért Központ vezetője Magyar Péter és Gyurcsány Ferenc javaslatát
Az iskolaperben megítélt 100 millió forintot az önkormányzat nem tudja kifizetni, hiszen csődbe menne. Igazságtalan döntés született, de a jogerős bírósági ítéletet végre kell hajtani, ezért a kormány augusztus végéig biztosítani fogja Gyöngyöspata számára az összeget
– jelentette be közösségi oldalán Horváth László, a térség fideszes országgyűlési képviselője.
Horváth leszögezte, hogy Gyöngyöspata volt az első és az utolsó hely az országban, „ahol ilyen pénzszerző akciót sikerre lehetett vinni”. Horváth szerint azt is világossá kell tenni, hogy a cigányság számára a felzárkózás és a felemelkedés a tanuláson és a munkán keresztül vezet.
Horváth emlékeztetett: az Országgyűlés előző pénteken nagy többséggel fogadta el azt a módosító indítványt, amely kimondja: a bíróság a jövőben nem állapíthat meg pénzbeli kártérítést a tanulóknak a gyöngyöspataihoz hasonló iskolaperekben. Kiemelte, a változtatás értelmében, amennyiben a diákok jogsértő hátrányt szenvednek el, akkor ezt oktatással és képzéssel kell orvosolni.
Korábban a debreceni ítélőtábla ítélt meg 99 millió forintos kártérítést annak a 60 gyöngyöspatai roma diáknak, akiket a gyöngyöspatai Nekcsei Demeter Általános Iskolában jogellenesen elkülönítettek társaiktól, és alacsonyabb szintű oktatást kaptak.
A döntés ellen felülvizsgálati kérelmet adott be a Hatvani Tankerület, de az ügy végleg eldőlt, amikor a Kúria a kérelmet május elején elutasította.
Mint arról helyszíni riportunkban beszámoltunk, nem hozta meg a várva várt békét Gyöngyöspatán a Kúria döntő ítélete az iskolai szegregációs perben. A város egy része igazságtalanságot kiált, a másik része örül a győzelemnek, de egyúttal fél is a szélsőséges támadásoktól. Az érintett roma diákok nagy része mára felnőtt, és családja van, többségük házat szeretne venni a megítélt pénzből.