Szinte nincs olyan család, baráti társaság, ahol ne lenne legalább egyvalaki, aki valamilyen mentális betegséggel, idegrendszeri zavarral vagy függőséggel küzd. Ez a kötet húsz megrázó igaz történetet tár fel.
MEGVESZEMElérhetőbb lenne a CT és az MR a Budapestieknek
További Belföld cikkek
- Pályahiba miatt nem jár a 3-as metró egy szakaszon
- Mikulásruhát és párásítót lopott a betört kirakatból egy kenderesi férfi
- Egy dologban egyetértenek a történészek: valami nem stimmel a karácsonnyal
- Újabb közös előterjesztéssel rukkolt elő Karácsony Gergely és Vitézy Dávid
- Lázár János beköltözik Hajdú Péterhez, kényes kérdésekre ad választ
Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere még a választási programjában ígérte azt, hogy prioritás a fővárosban élők egészségének a javítása. Vélhetően erre tesz kísérletet azzal az október elsején induló intézkedéssel, amelytől a CT- és MR-várólisták csökkenését várja.
A főváros és a kormány között született megállapodás alapján ugyanis a központi költségvetés
öt év alatt ötvenmilliárd forint pluszforrást biztosít a főváros számára az Egészséges Budapestért Program (EBP) tervezett keretén felül.
A 2020. évi forrásfelhasználásról szóló határozatban foglaltak szerint a fenti keretből az EBP így részesül :
- 8,4 milliárd forint támogatás jut a fővárosi kerületek részére, ami felhasználható épületfelújításra és korszerűsítésre, infokommunikációs fejlesztésekre, valamint új orvostechnikai eszközök beszerzésére;
- kétmilliárd forint támogatás pedig Budapest Főváros Önkormányzata számára a CT- és MR-várólisták csökkentése érdekében;
Az Egészséges Budapestért Program (EBP) célja, hogy a jelenlegi akár többhetes diagnosztikai várólista 10 naposra csökkenjen. Ezért a kormány és a főváros közös döntése alapján azt várják el az ellátórendszertől, hogy hét napon belül megvizsgálják a szakorvosi beutalóval és daganatgyanúval hozzájuk fordulókat, illetve három napon belül leletet kapjanak a betegek. A tervezet szerint a főváros kerületenként egy-egy állami és privát szolgáltatóval szerződne, a hangsúly a bérkifizetéseken és szolgáltatásvásárláson lenne.
Az ellátórendszerben van elég készülék és szakember, de az egészségpénztár a jelenleginél nem tud több diagnosztikát finanszírozni. Azért finanszíroz szolgáltatást a főváros, mert azt reméli, hogy ha több pénz jut az ellátórendszerbe, több leletet is ki tudnak állítani, több embernek adnak esélyt a gyógyulásra
– mondta a korábban az Indexnek Havasi Gábor fővárosi egészségügyi tanácsnok.
DIAGNÓZIS 10 NAPON BELÜL Azért lettem politikus, hogy az embereket szolgáljam, hogy az érdekeiket képviseljem. Ma is...
Posted by Havasi Gábor on Wednesday, August 26, 2020
Az intézmények szolgáltatásait a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) jelentése szerint a fővárosi vezetés jóváhagyása után, a Magyar Államkincstár (MÁK) rendszerén számolnák el.