Már gyártják a magyar fejlesztésű maszkot
Sopronban és Mosonmagyaróváron elkezdődött az új, magyar fejlesztésű vírusmaszkok gyártása. A KC Struktur Kft. tulajdonosai, Csősz Boglárka befektető, Csősz Botond formatervező mérnök és Kállai Miklós gépészmérnök szeretnék Magyarországon tartani a gyártást, hogy ezzel is a hazai munkaerőpiacot támogassák, továbbá társadalmi felelősségvállalásból jótékony célokra is felajánlottak maszkokat – írják az Indexnek eljuttatott közleményben.
Korábban beszámoltunk arról, hogy a magyar fejlesztésű maszk szűrője vírusos környezetben 24 órán keresztül védi használóját a levegőben szálló vírusok és baktériumok ellen, a legkisebb méretű részecskéket is 99,98%-ban kiszűrve.
A szűrőnek köszönhetően a KC maszkban még vírusos környezetben is biztonságosan lehet dolgozni, akár kórházakban, akár otthoni betegápolásnál vagy utazásnál zárt térben, tömegben. A pár száz forintba kerülő szűrők kórházi környezetben 24 óráig védelmet biztosítanak, és könnyen cserélhetőek. Ráadásul ebben a maszkban 40 százalékkal könnyebb levegőhöz jutni, mint egy egyszer használatos FFP3-as maszkban. Mostani közleményükben azt írják:
a maszk bőrbarát anyagokból készült, és könnyen fertőtleníthető. Többféle színben és kétféle méretben készül, így férfiak és nők, illetve fiatal felhasználók is kényelmesen és biztonságosan használhatják. A KC Struktur Kft. a maszk fejlesztésénél elsősorban az egészségügyi és veszélyeztetett területen dolgozókat célozta meg, azonban a családtagok védelme érdekében a lakosság is fokozódó érdeklődést mutat a maszkok iránt.