Adathalász e-maileket küldenek az E.ON nevében, pénzt akarnak kicsalni

2020.12.07. 11:26 Módosítva: 2020.12.07. 12:43

Adathalász e-maileket küldenek az E.ON áram- és gáztársaság nevében. Pénzt akarnak kicsalni a csalók. Ne kattintson rá! Az Index egyik olvasója is kapott, amit továbbított szerkesztőségünkbe.

Így néz ki az e-mail:

eon

Az Index megkereste az E.ON-t, a cég levélben reagált. Azt írták, tudnak róla, hogy időnként csalók küldenek a nevünkben az E.ON elektronikus számlaértesítőihez hasonló e-maileket, valamint adó-visszatérítésről szóló elektronikus leveleket, csatolmányokat. A csalók ezzel próbálják elérni, hogy különböző, általában alacsony összegeket utaljanak át nekik vagy bizalmas adatokat szerezzenek meg.

A megtévesztő e-mailekben a helyesírási hibák, furcsa megfogalmazások gyorsan szemet szúrhatnak.

Arra kérik az ügyfeleket, hogy kiemelt óvatossággal járjanak el, amikor átutalásokat teljesítenek:

  • válasszanak erős jelszót az e-mail fiókjukhoz, ami kis- és nagybetűt, valamint számot is tartalmaz,
  • mindig ellenőrizzék a számlán lévő adatokat, hogy valóban megegyeznek-e az azonosítóikkal,
  • online számlafizetésnél az online ügyfélszolgálaton keresztül mindig az e-portal.eon-hungaria.com szerepeljen a böngésző címsorában,
  • előfordul, hogy a csalók a korábbi online ügyfélszolgálat megjelenését használják; ha véletlen a linkre kattintottak és a régi felület jelenik meg, akkor biztosan adathalászatról van szó; a megújult E.ON Online ügyfélszolgálati oldalt megtekintheti az eon.hu honlap jobb felső sarkára kattintva,
  • az E.ON nem jogosult adó-visszatérítést fizetni,
  • bizalmas adatokat az E.ON nem kér e-mailben,
  • fontolják meg, hogy várnak-e a címzettől csatolmányt; gyanús csatolmányokat ne nyissanak meg.

A cég, kiemelt figyelmet fordít ügyfelei biztonságára és az adatvédelemre. A személyes adatokat biztonságosan kezelik, azokat illetéktelen személyeknek nem adják át. Az E.ON igyekszik minél hamarabb jelenteni az adathalászokat.

Legutóbb a koronavírus-járvány miatt kialakult nehéz gazdasági helyzetre hivatkozva a csalók a Világbank nevének említésével ígértek kedvező kamatozású pénzügyi hitelt. Az adathalász-akcióra a Kaspersky kiberbiztonsági vállalat derített fényt.