Felülbírálták Orbán Viktort: máshol lesznek az oltópontok
További Belföld cikkek
- Nemi erőszak miatt elfogatóparancsot adtak ki a TV2 sztárjával szemben
- Emberölés miatt köröz a rendőrség egy 16 éves lányt
- Több autópályán balesetek okoztak torlódást, Budapesten felborult egy autó
- A Bimbó utcai anyagyilkos azt állítja, hogy muszáj volt elkövetnie a gyilkosságot
- Kóczián Péter: Magyar Péter megjelenése új időszámítást indított el a magyar belpolitikában
Úgy tűnik, elvetik Orbán Viktor miniszterelnök korábbi javaslatát. Múlt hét vasárnap még arról beszélt rádiós interjújában, hogy ha hirtelen több millió vakcina állna rendelkezésre, akkor
A TÖBB MINT TÍZEZER VÁLASZTÁSI HELYSZÍN IDEÁLIS LENNE,
mivel az állampolgároknak oda kellene menniük, ahol szavazni szoktak.
Az elképzelésről az egészségügyi szakemberek beszélhették le, hiszen Komáromi Zoltán a baloldali, kormányváltásra készülő ellenzéki összefogás egyik szakpolitikusa, háziorvos már napokkal ezelőtt megfogalmazta aggályait a javaslattal szemben. A hét elején még arról számolt be az Indexnek, hogy az oltások jelenleg pár tucat oltóponton állnak rendelkezésre, amelyek mindegyike egészségügyi intézményekhez kötődik, mivel az egészségügyi háttér biztosítja a biztonságos és szakszerű oltásbeadást.
Komáromi Zoltán szerint ha néhány héten belül lenne szükség az oltópontok hálózatának megszervezésére, elsősorban
A HÁZIORVOSI RENDELŐKRE KELLENE ALAPOZNI, VAGY A JÁRÁSI MENTŐÁLLOMÁS LENNE IDEÁLIS OLTÓPONT.
Komáromi Zoltán javaslatát erősítette meg Horváth Ildikó egészségügyért felelős államtitkár is. Pénteken arról számolt be az Infórádiónak, hogy a vakcinázás szimbolikus adagokkal szimbolikus intézményekben elkezdődött, és lépcsőről lépcsőre bővült a kórházak köre, így
mára már szinte valamennyi, fekvőbeteg-ellátást végző intézményben oltanak.
A következő állomást a járóbeteg-ellátást végző helyek, illetve a háziorvosi praxisok jelenthetik, amik alkalmasak oltóhelynek.
Az egészségügyért felelős államtitkár megerősítette Komáromi Zoltán javaslatát,
a háziorvosi rendelők számára nem idegen a feladat, hiszen minden évben ott történik az influenza elleni védőoltások beadásának jelentős többsége.
Emiatt adta magát, hogy áttekintsék, a rendelők alkalmasak-e oltópontként való működésre, illetve hogy milyen kapacitást bírnak el. Horváth Ildikó felhívta arra is a figyelmet, hogy a koronavírus elleni védőoltás esetében
az oltott személynek fél órán át a helyszínen kell maradnia
megfigyelés céljából, hogy nem alakul-e ki nála allergiás vagy egyéb reakció.
Az, hogy a korábban megfogalmazott mintegy ötezer háziorvosi oltópont létrejön-e, egyelőre még nem tudható, a kész elemzés jövő hét elejére készülhet el. Így akkor lehet majd tovább gondolni azt is, hogy ahol erre nem lesz lehetőség, milyen más alternatíva jöhet szóba az adott térségben.
A Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő honlapján található információk szerint jelenleg 6504 szerződött háziorvosi praxist tartanak nyilván Magyarországon, vagyis ha a javaslat szerint 5 ezer oltópontot alakítanak ki, úgy majdnem minden háziorvos beadhatja a vakcinát.