- Belföld
- ellenzék
- veszélyhelyzet
- országgyűlés
- koronavírus
- kormány
- parlament
- dk
- arató gergely
- koronavírus magyarországon
Nem szavazza meg az ellenzék a veszélyhelyzet meghosszabbítását
Novemberben szinte teljes konszenzus övezte a veszélyhelyzet meghosszabbítását, de a kormány újabb, kilencven napos kérését a parlamenti frakcióval rendelkező ellenzéki pártok nem fogják megszavazni, ami kétharmaddal így is átmehet.
A Demokratikus Koalíció részéről az Országgyűlés keddi ülésnapján Arató Gergely vezérszónoki felszólalásában kifejtette, hogy pártja három ok miatt nem tudja támogatni a javaslatot:
- „Káros, hibás, hatástalan intézkedésekhez kérnek utólag hozzájárulást”,
- „Teljesen elvesztették a kapcsolatukat a valósággal (...) bizonyították, hogy alkalmatlanok a járványügyi helyzet és gazdasági válság kezelésére”,
- a DK szerint az is kiderült, hogy a kormányt nem az ország és az emberek, hanem a kicsinyes pártpolitikai szempontok érdeklik.
A Jobbik már február 13-án kiadott közleményében egyértelművé tette, hogy ellenzi a hosszabbítást. A párt szerint a kormány visszaélt a rendkívüli felhatalmazással és
Orbán a rendkívüli felhatalmazás birtokában bebizonyította, hogy csak a közpénzlopásban és a diktatúraépítésben jeleskedik.
Az MSZP a Facebook-oldalán azt írja, hogy
ősszel kértek és kaptak felhatalmazást, de azzal visszaéltek és másra fordították a forrásokat is.
Azt is hozzátették, hogy
minden felelősség a kormányé! De amit műveltek, ahhoz józan és felelős politikai erő nem adhatja a támogatását.
A LMP-s Keresztes László Lóránt szerint a kormány nem élt, hanem visszaélt a felhatalmazással, a gazdaságvédelmi program pedig elégtelen volt, mély társadalmi és gazdasági krízis alakult ki Magyarországon. A politikus egyértelművé tette: az LMP sem szavazza meg a hosszabbítást.