Kínai oltás: a kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze a tolmácsát
A DK-s egészségpolitikus, Komáromi Zoltán az ATV Egyenes Beszéd című műsorában arról számolt be, hogy háziorvosi körzetében 125 pácienst keresett fel, és közülük csak 22-en fogadták el a kínai védőoltást.
„Orvosokat helyeznek nyomás alá a kormányhivatalok, hogy a kínai vakcinával oltsanak”
A kübekházi polgármester kiakadt.
A háziorvos bevitte a közéleti televízióba a Sinopharm dobozát. Az élő adásban pedig a betegtájékoztatót is bemutatta, amelyet
jelenleg csak kínai nyelven lehet olvasni.
Komáromi Zoltán kifogásolta, hogy elvileg át kéne adnia a betegtájékoztatót a hozzá érkező pácienseknek, és alá kéne íratnia velük egy dokumentumot, hogy azt megértették, és a kérdéseiket fel tudták tenni.
Kutyaszorítóba kerültem
– írta le a helyzetét a háziorvos. Oltana és olt is, miközben úgy látja, nincs megfelelő tájékoztatás. az OGYÉI-nál fellelhető ismertetést pedig „összetákoltnak” tartja. Megjegyezte azt is, hogy
a Pfizer vakcinájának például van magyar leírása.
Az egészségpolitikus aggályosnak tartja azt is, hogy a hatvan év felettieknél alig vizsgálták az oltóanyagot, mégis velük kezdik az oltást. Ráadásul nincs elegendő mennyiségű információ a mellékhatásokról, és az is lényeges lenne tudni, hogy termel-e elég ellenanyagot a beoltott személy szervezete. Ahogyan nem világos az sem, hogy a nyugati országok elfogadják-e majd a Sinopharmmal beoltott magyarok védettségét, ha bevezetik ezt a rendszert, és beengedik-e a határon a kínai vakcinát kapottakat. Komáromi Zoltán szerint ezeket mind előre kellett volna tisztázni.
Orbán Viktor már várja, hogy a jövő héten végre beoltsák
Ma a kínai vakcinával is elkezdtek oltani Magyarországon.