181 koronavírus-fertőzött van a BKV-nál, itt az oltási menetrend
További Belföld cikkek
- Gázrobbanás történt Tapolcán egy tízemeletes társasházban, egy ember megsérült
- Menczer Tamás: Magyarország meg fogja csinálni a gazdasági semlegességet
- A szakértők elárulták, kinek kedvezhet Orbán Viktor legújabb terve
- Felmérték, hogyan gondolkoznak a magyarok a kötelező szűrővizsgálatokról
- Egy fideszes EP-képviselő szerint Magyar Péter „vágyálma” a strasbourgi vita Orbán Viktorral
Bár a BKV esetén a legtöbben a járatok menetrendjére vagyunk kíváncsiak, az oltási menetrend is érintheti az utazókat, hiszen a vakcinák nélkül félő, hogy a fővárosi közlekedési vállalat még több dolgozója kapná meg a fertőzést, ami előbb-utóbb ellehetetlenítené a tömegközlekedés működését. Az oltási menetrend szerint a következő három napban a BKV munkatársai közül 138-an kapnak koronavírus elleni oltást.
A BKV pandémiás terve egyértelműen meghatározza a munkakörök prioritását az oltások szempontjából, így első körben azokat oltják be, akiknek a kiesése kritikus helyzetben veszélyeztetné a közlekedés fenntartását. Ebbe a körbe tartoznak a
- forgalmi menetirányítók,
- járműszerelő-specialisták
- és a villanyszerelők,
akik nélkül az egész áramellátási rendszer üzemeltetése kerülne veszélybe.
A járvány kezdete óta a BKV 714 dolgozójánál azonosították a koronavírust, jelenleg 181 az igazoltan fertőzött, karanténban lévő munkavállalók száma – írta a cég a 24.hu megkeresésére. A közölt adatok szerint
- 119-en a Vasúti Üzemeltetési Igazgatóságról,
- 55-en az Autóbusz és Trolibusz Üzemeltetési Igazgatóságról
vannak kényszerűen távol, a kontaktszemélyek száma pedig 79. Ez azt jelenti, hogy a keddi adatok alapján a munkából kieső dolgozói létszám 260 fő.
A kormány a főváros többszöri kérésére most végre belátta, mennyire fontos, hogy a fővárosi cégek kritikus területein dolgozó munkavállalók be legyenek oltva
– írta közleményében a Főpolgármesteri Hivatal, hozzátéve, hogy a fővárosi cégeknél rengeteg olyan munkavállaló van, aki a szakterületén nélkülözhetetlen, így feltétlenül szükséges, hogy minél hamarabb megkapja a koronavírus elleni vakcinát.
A Budapesti Önkormányzatok Szövetsége nevében a két társelnök, Karácsony Gergely főpolgármester és Soproni Tamás, Terézváros polgármestere legutóbb az iskolai és óvodai ügyeletben dolgozó pedagógusok mielőbbi beoltása érdekében fordult a kormányzathoz.
A kormánynak ideje lenne tanulnia az utóbbi napok káoszba fulladt intézkedéseiből, és érdemben bevonni az önkormányzatokat az oltások megszervezésébe
– írták levelükben, hangsúlyozva, hogy a főváros továbbra is készen áll, hogy oltópontok felállításával, az oltások megszervezésével segítse a kormány munkáját.
Kollégáik hetek óta különböző intézményeket vizsgálnak, amelyek alkalmasak arra, hogy oltópontot lehessen kialakítani bennük.
Ilyen lehet például a városligeti műjégpálya és a margitszigeti palackozóüzem épülete is.
A vakcinát adják ide, a többit megoldjuk
– zárta közleményét a Főpolgármesteri Hivatal.