Tájkaraktert figyelembe vevő buszmegállókra kötött szerződést a Miniszterelnökség
További Belföld cikkek
- Itt a minisztérium bejelentése, gyökeres változás jön az egészségügyben
- Reagált a kormány a legújabb Magyar Péter-féle hangfelvételre
- Átkot és rontást is levesznek, de füvesasszony is lesz a Miniszterelnökség által támogatott sámánfesztiválon
- A Hős utcai gettónak már a megépítése sem volt jó ötlet, most felszámolják
- „Ennek k..va nagy következményei lesznek, ebből elég volt” – újabb hangfelvétel került ki Magyar Péterről
Új, különleges buszmegállók tervezésére kötött szerződéseket a Miniszterelnökség – írja a Népszava.
A lap a tárcának az Orbán-kormány honlapjára feltöltött szerződéslistáira hivatkozva azt írja: 2020 októberében a Miniszterelnökség 140-140 ezer forint plusz áfa értékben négy céget és egy építészt bízott meg azzal, hogy két mintaterületre, három kategóriában egy-egy autóbusz-megállót tervezzenek.
A Népszava kérdésére a Miniszterelnökség kifejtette, hogy a projektben a Magyar Művészeti Akadémiával is együttműködnek. Azt írták, a kezdeményezés célja az, hogy
elősegítse az autóbusz-megállók tájkaraktert figyelembe vevő, funkcionálisan és formailag is összehangolt közterületi megjelenését.
A lap szerint mindez egy „gigantikus nemzeti buszmegálló projekt” első lépéseit jelentheti.
Emlékoldal, PCR-teszt, tanulmánykötet a keresztényüldözésről
A Népszava ezenfelül több érdekes tételt talált a szerződések között.
A tárca jelentős összeget, kilencmillió forintot költött 2020-ban az antalljozsef25.hu nevű emlékoldal működtetésére, amelynek fejlesztésére és bővítésére már 2018 és 2019 között is több tízmillió forintot adtak. Az összeg azért meglepő, mert az oldal nem saját tartalmakat állít elő, hanem más oldalakon közölt tartalmakat vesz át a néhai miniszterelnökről. Ezenkívül a design tekintetében sem látszik semmilyen változás, az oldal a létrehozása óta ugyanúgy néz ki a Wayback Machine nevű alkalmazás képernyőfelvételei szerint.
Az oldalt az ICD 2000 Kft. tartja fenn, amelynek tulajdonosa Kónya Imrének, a Boross-kormány volt belügyminiszterének a fia, Kónya Zoltán. A Népszava a céget is megkereste, hogy megtudja, mire költötték pontosan a pénzeket, de leveleikre nem válaszoltak, a telefont pedig lecsapták.
Jelentős összegeket – bruttó 18,4 millió forintot – fizetett a Miniszterelnökség „diagnosztikai vizsgálatokért” is a Complex Medical Centernek (CMC) –, ami, mint kiderült, PCR-teszteket jelent a gyakorlatban. A tárca azt nem közölte, hogy pontosan hányat rendeltek ebből, de még ha a legdrágább hatósági árral számolnak,
940 ezer tesztet jelentene egy ilyen összegű megrendelés.
Emellett jelentős összegeket adott a tárca egy, a keresztényüldözésről készülő tanulmánykötetre is: bruttó 9,3 millió forintot küldtek a kötet készítésére, ezenfelül pedig bruttó 7,2 millió forinttal támogatták a nyomtatás költségeit.