Meghirdették az Erasmus+ program idei pályázatait
További Belföld cikkek
- Holttestet találtak Kiskunhalason, a Dong-éri-csatornában
- Komoly veszélyre figyelmeztettek: most nagyon figyelni kell az autóutakon
- Hadházy Ákos személyesen győzné meg Magyar Pétert, addig is egy kérdésre vár választ tőle
- Magyarország több településén áramszünettel indult az év, valahol fűteni sem tudnak
- Olyan romos a Gubacsi híd, hogy még a vonatok is csak öttel mehetnek át rajta
Rekordösszegű forrás áll a magyarok rendelkezésére az Erasmus+ program keretében, amelyre májusban már pályázhatnak is az egyetemisták.
A Tempus Közalapítvány az Indexhez eljuttatott közleményében azt írta, hogy a program az Európai Unió 2021-2027 közötti költségvetési ciklusának elindulásával új szakaszába lépett.
A program megvalósítására ugyanis uniós szinten több mint 28 milliárd eurós forrást biztosítanak.
Ebből a magyar pályázók számára idén várhatóan mintegy 52 millió eurónyi (18 milliárd forintnyi) pályázati keret lesz elérhető,
ennek köszönhetően pedig a korábbinál is több hallgató kapcsolódhat be a programba.
Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium miniszterhelyettese ezzel kapcsolatban elmondta: a program költségvetése összesen 70 százalékkal nő az új uniós költségvetési ciklusban, ez pedig segít abban, hogy a magyar hallgatók hasznos szakmai és tudományos kapcsolatokat építhessenek külföldön.
A tárcavezető arra is emlékeztetett, hogy az előző költségvetési ciklusban mintegy 235 ezer magyar résztvevője volt a programnak, a hét év alatt összesen 100 milliárd forint állt rendelkezésre a mobilitási és partnerségi pályázatokra. Hozzátette: az Erasmus+ program elsősorban a felsőoktatásban tanulókat és oktatókat érinti, de köznevelési, szakképzési és felnőttoktatási intézmények, illetve ifjúsági szervezetek számára is nyújt lehetőségeket.
Czibere Károly, a Tempus Közalapítvány kuratóriumának elnöke szerint az Erasmus+ a koronavírus-járvány alatt azt is bebizonyította, hogy rugalmasan tud reagálni a kihívásokra. Kiemelte: a program egyik prioritása a közeljövőben az lesz, hogy nagyobb teret kapnak a virtuális együttműködések és mobilitások, a digitális megoldások. „A bővülő forrásoknak köszönhetően a korábbiakhoz képest jóval többen pályázhatnak, így még sokszínűbb nemzetközi projektek valósulhatnak meg a program támogatásával, és még többen utazhatnak külföldre tanulni vagy szakmai tapasztalatot szerezni” – részletezte.
A Tempus Közalapítvány által szervezett online rendezvényeken az elmúlt hetekben több mint 1000 fő vett részt, és jelenleg is zajlanak a felkészítések – hansúlyozta Varga-Bajusz Veronika, a Tempus Közalapítvány főigazgatója .
A program aktuális pályázati felhívásai már elérhetőek. A Mobilitási projektekre május 11-ig, együttműködési partnerségekre pedig május 20-ig lehet jelentkezni. A pályázással kapcsolatban részleteket, hasznos információkat az Erasmus Plusz honlapján lehet megtekinteni.