Halottat emelt ki a Dunából a fővárosi tűzoltóság négyfős búvárszolgálata. A katasztrófavédőket vasárnap este riasztotta a rendőrség, miután egy ember a csepeli Daru-dombnál elmerült a vízben.
Az Index kérdésére a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) sajtóosztályán elmondták, hogy a 47 éves férfi holttestére az erzsébeti átjáró közelében, a csőhídtól nem messze bukkantak rá a soroksári Duna-ágban.
Mivel idegenkezűségnek nincs nyoma, közigazgatási eljárás keretében vizsgálják az esetet
– mondta Csécsi Soma szóvivő, hozzátéve, hogy ezen a környéken nincs kijelölt fürdőhely.
A BRFK éppen a napokban mutatott be egy vízimentést, a szimulációval a folyó veszélyeire kívánták felhívni a figyelmet. A visszatérő ellenőrzések ellenére ugyanis még mindig sokan fürdenek tiltott helyen. Tavaly a Dunából összesen 40 holttestet emeltek ki, ebből 4 haláleset volt a fürdőzéshez köthető.
Ha valaki fürödni szeretne a folyóban, arra is bőven van mód Dunakeszi, Göd, Szentendre, Verőce, Dunabogdány, Nagymaros, Kisoroszi, Ráckeve, Szigetcsép és Szigetszentmárton szabadstrandjain.
Tilos viszont fürdeni tiltó tábla hiányában is
- hajóúton, hajóutat és hajózási akadályt jelző bóják, nagyhajók, úszó munkagépek és fürdés célját nem szolgáló úszóművek 100 méteres körzetében;
- vízlépcsők és vízi munkák 300 méteres, hidak, vízkivételi művek, egyéb vízi műtárgyak, komp- és révátkelőhelyek 100 méteres körzetében;
- kikötők, veszteglő- és rakodóhelyek, kijelölt, zárt vízisí és vízi robogó, valamint egyéb motoros vízi sporteszköz közlekedésére szolgáló pályák, hajóállomás területén;
- kijelölt fürdőhelyek kivételével a határvizekben és a városok belterületén lévő szabadvizekben;
- éjszaka és korlátozott látási viszonyok között, kivéve, ha a vízfelület megvilágított, de akkor is legfeljebb a mély víz határáig.
Ha valaki megszegi a szabályokat, szabálysértést követ el, és 5 ezertől 150 ezer forintig terjedő pénzbírsággal büntethető.