Így ázott el a főváros: vízlépcső, uszoda a kertben, lezárt utak
További Belföld cikkek
- A kormány „egyházi szereplőkkel” bővítené a nevelőszülői hálózatot, de az egyházakat nem értesítették
- A virológus figyelmeztetett: van nagyobb veszély a Covidnál
- Rászoruló gyermekeknek gyűjt karácsonyi ajándékokat a Magyar Máltai Szeretetszolgálat
- Harminchárom éves bűnügy végére tett pontot a rendőrség, elfogták a paloznaki gyilkosság egyik elkövetőjét
- Nagyszabású konferenciát szerveznek a reformátusok a kegyelmi botrány feldolgozásáról
Budapesten és környékén hétfőn hajnalban leszakadt az ég, a katasztrófavédelem rengeteg riasztást kapott a hirtelen lezúduló, nagy mennyiségű csapadék miatt. Az esetek kétharmadában utakra, házakra, elektromos vezetékekre dőlt fák, leszakadt faágak okoztak problémát.
A viharos időjárás miatt a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) is közleményt adott ki. Azt írták, hogy fővárosszerte több helyen változásokat léptettek életbe.
Az Időkép olvasói lezárt utakról, vízlépcsőkről, elöntött kertekről küldtek felvételeket. A fotókon jól látszik, hogy a legnagyobb gondban azok voltak, akiknek a BKK által is említett, Dózsa György út–Podmaniczky út kereszteződésében található vasúti aluljáró felé vezetett az útjuk. A terület a nagy mennyiségű eső miatt járhatatlan volt, reggel híddá változott a Dózsa-felüljáró.
Egy olvasó arról számolt be, hogy a XX. kerültben a csatornából szennyvíz tört elő, elviselhetetlen szag terjeng a környéken.
Az eső Halásztelket sem kímélte: két olvasói fotó is arról számolt be, hogy a kertből valósággal uszoda lett. Egy kertben kisebb tó alakult ki – írják.
Az Időkép arról is ír, hogy Nagytétényben 100 milliméter eső esett. Ez több mint másfélszerese a júliusi átlagos csapadékmennyiségnek. Az eső a belvárost sem kímélte: a Deák Ferenc téri aluljáróban vízlépcső alakult.
Figyelmeztetést adtak ki
Az Országos Meteorológiai Szolgálat figyelmeztető előrejelzésében azt írja, ma a Kisalföld, Alpokalja kivételével sokfelé kell zivatarokra számítani. Ezen belül a legtovább, ismétlődően a Dél-Dunántúl, Pest és az Északi-középhegység sávjában várhatók intenzív, főként felhőszakadással kísért zivatarok. Kisebb körzetekben több tíz milliméter csapadék hullhat rövid idő alatt, de átmeneti szélroham és jégeső sem kizárt.
Estétől a Dunától keletre szorul vissza a zivatartevékenység, de várhatóan ott is kevesebb intenzív csapadékgóc alakul ki.
Kedden a Tiszántúlon és az Északi-középhegységben számíthatunk zivatarokra (még akár este, éjjel is), amelyekben főként a viharos szél és a jégeső lehet az elsődleges veszélyforrás.