A közbringarendszer májusi megújulása óta, vagyis alig öt hónap alatt már több mint egymillió alkalommal használták a kerékpárokat – közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK).
Az adatok szerint júliusban és augusztusban is 226 ezerszer, szeptemberben pedig 240 ezerszer használták a szolgáltatást. Az első őszi hónapban a közbringaszolgáltatás 2014-es indulásától számítva új abszolút rekord is született, napi 10 ezer utazással. A tanítási időszak első két hetében az átlag napi utazások száma 8696 volt.
A BKK szerint nemzetközi összehasonlításban sikeres közbringa-szolgáltatásnak számít, ha egy kerékpárt átlagosan 4–8-szor használnak egy nap. A Mol Bubi a rekord elérésekor 8 utazás/jármű/nap értéket mutatott, ami kimagasló.
A kerékpározás általában is egyre népszerűbbé válik Budapesten: a város négy pontján (a Bem rakparton, az Árpád hídon, a Hungária körúton és a Weiss Manfréd úton) kihelyezett számlálók szerint júliusban 360 ezerszer, augusztusban 277 ezerszer, szeptemberben pedig több mint 283 ezerszer bicikliztek ezeken a pontokon. Ez utóbbi 27 százalékos emelkedést jelent a járvány előtti azonos időszakhoz képest. Szeptemberben naponta átlagosan 9464-en, augusztusban 8950-en, júliusban 10 031-en bicikliztek a mért szakaszokon.
A BKK az egymilliomodik utazást kezdeményező ügyfelét éves Mol Bubi-bérlettel köszöntötte. A rendszert tovább bővítik: októbertől ötven új kerékpár állt forgalomba, és a tervek szerint a hónap végén további 310 vadonatúj bicikli érkezik.