Nem áll meg az ápolói béremelés, jövőre újabb 21 százalék jön
További Belföld cikkek
- Viharos széllel tör be Magyarországra a hóesés
- Magyar Péter váratlanul megszólalt az „agyhalottakról”, ezzel magyarázza mondatait
- Botrányt kiáltott a Fidesz Erzsébetvárosban: Önkormányzati lakást adott saját jegyzőjének a polgármester
- Nemi erőszak miatt elfogatóparancsot adtak ki a TV2 sztárjával szemben
- Emberölés miatt köröz a rendőrség egy 16 éves lányt
Az ápolók béremelési programja az eredeti ütemterv és kormányzati vállalás szerint valósul meg – erősítette meg az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi).
Az Emmi emlékeztetett, hogy az egészségügyi szakdolgozók körében a kormány 2019-ben négylépcsős béremelési programot indított:
- 2019-ben 8 százalékkal,
- 2020 januárjában 14 százalékkal,
- ugyanaz év novemberében további 20 százalékkal
emelkedett a fizetésük. Jövő januárban valósul meg az emelés negyedik üteme, ami a mostani bérhez képest 21 százalékkal, a 2018-ashoz viszonyítva 30 százalékkal lesz magasabb.
A 2018-as illetménybázishoz viszonyítva 72 százalékkal emelkednek a bérek
– mutatott rá a tárca, amelynek a tájékoztatása szerint a béremelés több mint 85 ezer ápolót érint, akik állami, önkormányzati vagy egyházi fenntartású járó- vagy fekvőbeteg-ellátásban, illetve alapellátásban, például rendelőintézetben, kórházban, védőnői szolgálatnál, az Országos Vérellátó Szolgálatnál vagy a mentőszolgálatnál dolgoznak.
Az ápolói béremelésre
- 2016 és 2019 között 143 milliárd forintot,
- 2020-ban 82 milliárdot fordított a kormány,
- a jövő évire pedig több mint 239 milliárd forintot különítenek el,
amit a gazdasági növekedés tesz lehetővé – áll a tárca közleményében, amely szerint álhír az, hogy kisebb emelést kapnának az ápolók, mint amilyent Orbán Viktor beharangozott.
Korábban a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara (MESZK) elnöke beszélt arról, hogy a kormányzati propaganda rendre a 2018-as bérekhez méri az emelés mértékét, emiatt különböznek a számok, ami kavarodást okoz. Balogh Zoltán ugyanakkor hozzátette, hogy ettől még a szakdolgozói bérek egyre jobban elmaradnak az orvosok fizetésétől, ami miatt több szakterület ellátása problémássá válhat.
(Borítókép: Balogh Zoltán / MTI)