Boldogkői Zsolt: További intézkedések nélkül nem fog nőni a beoltottak száma
További Belföld cikkek
- Botrányt kiáltott a Fidesz Erzsébetvárosban: Önkormányzati lakást adott saját jegyzőjének a polgármester
- Nemi erőszak miatt elfogatóparancsot adtak ki a TV2 sztárjával szemben
- Emberölés miatt köröz a rendőrség egy 16 éves lányt
- Több autópályán balesetek okoztak torlódást, Budapesten felborult egy autó
- A Bimbó utcai anyagyilkos azt állítja, hogy muszáj volt elkövetnie a gyilkosságot
További intézkedések nélkül nem fog egyhamar tovább nőni a beoltottak száma a hatmilliós határ elérése után – ezt mondta Boldogkői Zsolt molekuláris biológus az RTL-nek.
Kedd délelőtt ismét rossz hírek érkeztek a koronavírus-járványról: 5325 új fertőzöttet azonosítottak Magyarországon, miközben meghalt 165 beteg (ez eddig a negyedik hullám legnagyobb száma egy nap leforgása alatt).
Az egyetlen jó hír kedden az volt, hogy elérte a 6 milliót a beoltottak száma. A közeljövőben azonban nagyobb emelkedésre nem lehet számítani.
További intézkedések hiányában ez a szám jelentősen nem fog növekedni
– fogalmazott ezzel kapcsolatban Boldogkői Zsolt. Hozzátette: szerinte most már csak a korlátozások vagy a kötelező oltás növelheti az oltottak arányát. Ez utóbbit már be is vezették az egészségügyi dolgozóknál, valamint több más helyen is. Kedden például a Mol-csoport döntött az oltás kötelezővé tételéről.
Kiskunhalason nem nyitott ki a kórház, pedig itt is covidos betegeket kellene ápolni
A keddi napi adatok szerint már több mint 5100 embert kell kórházban ápolni országszerte a koronavírus miatt. Mindeközben a kiskunhalasi járványkórház egyelőre még nem nyitott ki, holott egy miniszteri utasítás szerint itt is fogadni kellene a koronavírusos betegeket.
A Magyar Hang szerint nincs elég szakember, ezért nem működik még az intézmény. Kásler Miklós miniszter kedden tagadta, hogy ez lenne a helyzet.
Amikor szükség van rá, megnyitjuk, és ugyanúgy biztosítjuk az ott dolgozókat kellő számban
– mondta a kórházról a miniszter.
Mindeközben az Országos Mentőszolgálat is arról panaszkodott, hogy egyre nagyobb terhelés hárul rájuk. „Az egész országban izzanak a vonalak a mentésirányításokon. A korábbi átlagos napi 3000 helyett 4300-nál is több sürgős esethez riasztották a mentőket az elmúlt napokban, miközben a mintavételi igények is húszezres nagyságrendben érkeznek a mentőszolgálathoz” – írták keddi bejegyzésükben, amelyben arra kérték az utakon közlekedőket, hogy segítsék a munkájukat.
(Via RTL, Magyar Hang)