Szinte nincs olyan család, baráti társaság, ahol ne lenne legalább egyvalaki, aki valamilyen mentális betegséggel, idegrendszeri zavarral vagy függőséggel küzd. Ez a kötet húsz megrázó igaz történetet tár fel.
MEGVESZEM- Belföld
- koronavírus
- járvány
- omikron-variáns
- szupermutáns
- koronavírus magyarországon
- pandémia
- covid-19
- egészségügy
- nemzeti népegészségügyi központ
- nnk
NNK: idehaza még nem bukkant fel az omikron-variáns
További Belföld cikkek
- Magyar Péter miatt zárhatták le a Vas vármegyei gyermekotthonokat is
- Hadházy Ákos támogatná Magyar Pétert, hogy miniszterelnök legyen
- A MÁV hibájából maradt el egy színházi előadás Győrben
- Székely János püspök: Az ünnep az egy kincs, és ezt mindenki érzi
- A Madách Imre Gimnázium leváltott igazgatója szerint az iskolai mobiltörvény abszolút hungarikum
Magyarországon a jelen lévő mintákban a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) még nem detektálta az omikron-variánst – közölte a Magyar Nemzet megkeresésére a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK).
Az MTI beszámolója szerint a lap azt követően kereste fel az NNK-t, hogy a hétvégén a „közvetlen szomszédságunkban”, Ausztriában, Csehországban, valamint Németországban és Olaszországban is felbukkant az omikron, amit először a dél-afrikai térségben fedeztek fel. Felidézik, hogy az Egészségügyi Világszervezet (WHO) pénteken aggasztónak nevezte a nagyszámú mutációval rendelkező új vírusvariánst; meglátásuk szerint ennél a variánsnál fokozottan fennáll az újrafertőződés kockázata az új típusú koronavírus eddig ismert variánsaihoz képest.
Az omikron felfedezése óta a világ több állama is korlátozza a beutazást a dél-afrikai régió különböző országaiból. A légi közlekedés korlátozásához Magyarország is csatlakozott, az erről szóló kormányrendelet szombat délután jelent meg a Magyar Közlönyben.
Eszerint azok a magyarok is karanténba kerülnek, akik a dél-afrikai régióból érkeznek haza, vagy az érkezésüket megelőző két hétben a térségben jártak. A hétfőtől hatályba lépő szabályozás hét országra terjed ki:
- a Botswanai Köztársaságra,
- a Dél-afrikai Köztársaságra,
- a Szváziföldi Királyságra,
- a Lesothói Királyságra,
- a Mozambiki Köztársaságra,
- a Namíbiai Köztársaságra és
- a Zimbabwei Köztársaságra.
Szakértők szerint a magas számból nem kell feltétlenül rosszra számítani, de fennáll a valószínűsége annak, hogy a koronavírus eddigi legfertőzőbb változatáról van szó, amellyel az immunrendszer kevésbé tud megküzdeni – írták, de Angelique Coetzee-t, a dél-afrikai orvosszövetség elnökét idézve hozzátették, hogy a dél-afrikai fertőzöttek között eddig egyetlen esetben sem okozott súlyos megbetegedést az omikron.
(via MTI, Magyar Nemzet)