Király-negyed lesz a Bulinegyedből

2021.12.15. 11:57

Megszavazta a VII. kerület képviselő-testülete az Erzsébetváros Kulturális Koncepciót, azaz a kerület hosszú távú kulturális stratégiáját. Az Erzsébetváros közösségi oldalán közzétett bejegyzése szerint a 122 oldalas dokumentum részletesen tárgyalja a kerület kulturális lehetőségeit és irányokat határoz meg.

A koncepcióterv három fő fejlesztési területet határoz meg:

  • a zsidó kultúra támogatása,
  • a hagyományos mesterségek támogatása és
  • a fiatal designerek kiállítóhelyhez juttatása és a kreatív ipari (képző-, és iparművészek, zeneművészek, színház-, és filmművészek, építészek, szépírók) pályakezdők diplomaszerzés utáni piacra kerülésének támogatása.

Mint kiderült, a kulturális koncepció számos konkrét javaslatot határoz meg. A koncepcióterv többek között arra is kitér, hogy

várostörténetileg alátámasztható indokokkal a jelenlegi területi felosztás elnevezéseit (Belső-, Középső-, és Külső-Erzsébetváros) javasolt a következőkre megváltoztatni: Király-negyed, Erzsébet-negyed, István-negyed.

A Király-negyeddel kapcsolatban az indoklásban az szerepel, hogy „a Király utca az egyik legrégebbi pesti, budapesti és kerületi utca, neve és a köztudatban lévő beágyazottsága indokolhatja, hogy a negyed ezt a nevet viselje”.

Az Erzsébet körút és a Rottenbiller utca közötti kerületrész a koncepcióterv szerint az Erzsébet-negyed nevet kapná, a Rottenbiller utcán túli kerületrész pedig az István-negyed nevet venné fel. A koncepciótervet a képviselő-testület egyhangúlag szavazta meg – derült ki a bejegyzésből.