- Belföld
- háború
- orosz-ukrán-konfliktus
- humanitárius tanács
- menekültek
- szentkirályi alexandra
- soltész miklós
- ukrajna
Humanitárius tanácsot hozott létre az ukrajnai menekültek megsegítésére a kormány
További Belföld cikkek
- Viharos széllel tör be Magyarországra a hóesés
- Magyar Péter váratlanul megszólalt az „agyhalottakról”, ezzel magyarázza mondatait
- Botrányt kiáltott a Fidesz Erzsébetvárosban: önkormányzati lakást adott saját jegyzőjének a polgármester
- Nemi erőszak miatt elfogatóparancsot adtak ki a TV2 sztárjával szemben
- Emberölés miatt köröz a rendőrség egy 16 éves lányt
Humanitárius tanácsot hozott létre a kormány az ukrajnai menekültek számára, hogy még összehangoltabbá és szervezettebbé tegye a kormányzati szereplők és a nagy karitatív szervezetek munkáját azok megsegítése érdekében – jelentette be Szentkirályi Alexandra.
A kormányszóvivő közölte: a Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter elnökségével megalakult tanácsban a köznevelés, a felsőoktatás, a szociális és a gyermekvédelmi terület, az egészségügy, a területi közigazgatás, a munkaügy, a nemzetpolitika, a Hungary Helps és a közlekedés képviselői is jelen vannak.
A kormányszóvivő szólt arról is, hogy kedden az ukrán határnál járt, ahol megnézte, hogyan történik az átengedés, és felkeresett három segítségpontot is. Utóbbiakban a nagy karitatív szervezetek, az önkormányzatok és a kormányhivatalok munkatársai látják el az érkezőket információkkal, étellel-itallal, biztosítanak nekik pihenési lehetőséget és lelki gondozói segítséget.
Hozzátette: a környéken lévő kormányablakok folyamatosan nyitva vannak.
Szentkirályi Alexandra elmondta: február 24. óta majdnem 104 ezer ukrán menekült érkezett Magyarországra, akik közül több mint 1300 embert helyeztek el állami segítséggel.
A kormányszóvivő elmondta, hogy továbbra is él a Híd Kárpátaljáért segélyprogram 1357-es adományvonala, valamint a 11711711–22222222 számlaszám, ezekre eddig több mint 200 millió forint felajánlás érkezett.
Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára arra is felhívta a figyelmet a tanács megalakulásával kapcsolatos sajtótájékoztatón, hogy a karitatív szervezetek e-mailben várják az önkéntesek jelentkezését.
Hozzátette: szükség lenne továbbá pedagógusokra is, akik a gyerekek iskola utáni tanítását, magyar nyelvre oktatását vállalnák.
A politikus megjegyezte: nem biztos, hogy a karitatív szervezetek minden felajánlást azonnal képesek lesznek fogadni, de mindenkinek visszajeleznek. Mivel várhatóan hosszabb időre kell berendezkedni, így lehet, hogy később is szükség lesz a segítségre – tette hozzá.
Az orosz–ukrán háború legfrissebb fejleményeiről percről percre beszámolunk, közvetítésünket itt találja .