Bojkottálja a parlament alakuló ülését a Momentum
További Belföld cikkek
- Magyar Péter miatt zárhatták le a Vas vármegyei gyermekotthonokat is
- Hadházy Ákos támogatná Magyar Pétert, hogy miniszterelnök legyen
- A MÁV hibájából maradt el egy színházi előadás Győrben
- Székely János püspök: Az ünnep az egy kincs, és ezt mindenki érzi
- A Madách Imre Gimnázium leváltott igazgatója szerint az iskolai mobiltörvény abszolút hungarikum
Frakcióvezetőnek jelöli a Momentum Fekete-Győr Andrást – jelentette be a párt. Fekete-Győr András a Momentum alapítója, 2016-ban vált a Momentum Mozgalom elnökévé, majd 2017-ben az ő vezetése alatt alakult párttá a Momentum. 2021-ig volt a párt elnöke, az előválasztási fiaskójuk után mondott le tisztségéről, a 2022-es parlamenti választásokon pedig a párt listavezetője volt.
A Momentum-frakció várhatóan tízfős lesz, öten egyéni körzetből kerültek be a parlamentbe.
Fekete-Győr András a napokban értékelte az ellenzéki szereplést a választásokon, erről itt írtunk.
Megsokszorozzák a Hadházy-modellt
Fekete-Győr András, a Momentum alapítója és Hadházy Ákos parlamenti képviselő sajtótájékoztatón ismertette, hogyan fogja a Momentum folytatni az ellenzéki politizálást – tájékoztatta a párt szerkesztőségünket.
Látnunk kell, hogy a Fidesz mindent leuraló hazug és korrupt rendszere ellen nem lehet hagyományos képviselői szerepben felvenni a kesztyűt, ahogy azt Hadházy Ákos leendő frakciótársam is már többször kifejtette, új alapokra kell helyezni az ellenzéki politizálást
– kezdte Fekete-Győr András. A Momentum politikusa felhívta a figyelmet, hogy pártja nem akar a Fidesz díszellenzéke lenni, és példaértékűnek tartja Hadházy Ákos, Szél Bernadett és Szabó Szabolcs eddigi munkáját. Hozzátette:
Ezt a fajta politizálást kell felerősíteni a következő négy évben. A Momentum képviselői arra vállalkoznak, hogy a Hadházy-modellt sokszorosítsák meg.
Hadházy Ákos arról beszélt, hogy új alapokra kell helyezni az ellenzéki politizálást. Kijelentette: ameddig nincsenek garanciák arra, hogy az ellenzék elvégezheti a feladatát, vagyis a hatalom ellenőrzését, addig nem szabad részt venni a klasszikus parlamenti munkában.
Nincsenek illúzióink arra vonatkozóan, hogy ezeket a garanciákat megkapjuk-e a Fidesztől, de követelni kell őket, ki kell őket kényszeríteni
– közölte a képviselő.
A két politikus bejelentette, hogy a Momentum frakciója bojkottálni fogja az országgyűlés alakuló ülését, amennyiben nem teljesülnek a párt demokratikus garanciát biztosító követelései:
- Egy pártszövetség, vagyis a Fidesz–KDNP egyoldalúan ne változtathassa meg a választási törvényeket, az önkormányzatok hatásköréről és választásáról szóló jogszabályokat.
- A közmédia élére konszenzussal választanának vezetőket, a közmédia ténylegesen függetlenül és pártatlanul működjön.
- Az országgyűlési képviselőknek az állami szervek ellenőrzéséhez szükséges jogosítványait állítsa helyre az országgyűlés.
- Parlamenti kisebbség is kezdeményezhesse valódi, széles jogkörökkel rendelkező vizsgálóbizottságok felállítását.
- Vonják vissza a feleslegesen fenntartott veszélyhelyzeti jogrendet.
(Borítókép: Fekete-Győr András 2021. október 11-én. Fotó: Kaszás Tamás / Index)