A Leporolt akták - Perben a XX. századdal című kötet negyven bírósági ügyön át mutatja be történelmünket az első világháborútól a rendszerváltozás utáni évekig.
MEGVESZEMA portál a Prevenciós Bűnözés-Statisztikai Adattár (PRE-STAT) 2020-as adatai alapján állította össze a betöréstérképet. A PRE-STAT adataiból többek közt az derült ki, hogy hány lakásbetörés volt a fővárosban. A legtöbb a XIV. kerületben, Zuglóban történt: ott 113 esetet regisztráltak,
vagyis átlagosan körülbelül háromnaponta volt egy betörés.
A III. kerületben, Óbudán összesen 101, a XI. kerületben, Újbudán pedig 99 bűncselekmény történt ugyanezen idő alatt. A legkevesebb lakásbetörés az I. kerületben, a Várnegyedben volt, ahol mindössze 12 eset, vagyis havonta átlagosan egy történt.
A Büntető törvénykönyv (Btk.) azonban külön kategóriaként kezeli a betöréses lopás fogalmát, amely már csak azért is eltér az imént említett lakásbetörésektől, mert nem feltétlenül magáningatlanokban történik. Ezek közül a XI. kerületben volt a legtöbb (161 eset), míg a második helyen a XIV. kerület (151 eset) és harmadikon pedig a III. kerület (145 eset) végzett. A legkevesebb a XXIII. kerületben (20 eset), az I. kerületben (25 eset), valamint a IV. kerületben (43 eset) volt.
A Pénzcentrum egy korábbi felmérés alapján azt is leírta, hogy a leggyakrabban mi mindent visznek el az otthonokból a betörők:
- ékszer,
- otthon tárolt pénz, nemesfém,
- mobiltelefon, laptop, tablet, téve,
- épülő, de már lezárt lakóépületből a közvetlenül a beépítés előtt letárolt gépészeti berendezések,
- melléképületekben lévő motoros kéziszerszámok,
- egyedi, nagy értékű vagyontárgyak (például egy értékes festmény vagy hangszer).
A Pénzcentrum cikkében – ahol a térképeken az egyes fővárosi kerületek adatai is látszanak – azt is megjegyezték, hogy a bűnesetek száma az utóbbi években egyértelműen csökkenő tendenciát mutat.