A szülőképes nők száma 20 százalékkal csökkent 2010 óta
Magyarország családbarát intézkedéseinek középpontjában a gyerekek állnak, akiknek felelős felnevelése a legfontosabb befektetés a jövőbe, e cél érdekében Magyarországon működik Európa egyik legkiterjedtebb családtámogatási rendszere – közölte a KINCS. A kormány gyermek- és családközpontú politikájának hatására
200 ezerrel több magyar gyermek született a 2010 előtti időszakhoz képest.
Az ingyenes vagy kedvezményes gyermekétkeztetésben csaknem 600 ezer gyermek részesül, 2010 óta háromszor többet költ erre az állam. Több mint egymillió gyermek számára ingyenesek a tankönyvek. Az ingyenes és kötelező óvodai nevelésben több mint 300 ezer gyermek részesül, bölcsődébe pedig ma már 70 százalékkal több kisgyermek járhat, mint 2010-ben, valamint 2012 óta már körülbelül egymillió gyermek üdülhetett az Erzsébet-táborokban.
A határon túli magyarok támogatása
A magyar kormány támogatja a külhonban születő magyar gyermekeket és családjaikat is. A Köldökzsinór program keretében a határon túli magyar családok ugyanúgy megkaphatják az anyasági támogatást és a fiatalok életkezdési támogatását, valamint ugyanolyan feltételek mellett nyithatnak babakötvényt, mint az anyaországiak – jelentette az intézet. Eddig mintegy 40 ezer külhoni gyerek szülei éltek ezekkel a lehetőségekkel, az igénylések kétharmada a Kárpát-medence magyarlakta területeiről érkezett.
Magyarországon 2021-ben 5,6 százalékkal, azaz ötezerrel több gyermek született, mint 2011-ben, amelyik év történelmi mélypont volt Magyarországon.
Annak ellenére növekedett a születések száma, hogy 2010 óta csaknem 20 százalékkal kevesebb a szülőképes nők száma.
Az elmúlt évtizedben 200 ezerrel több magyar gyermek jött a világra a 2010 előtti időszakhoz képest, hozzájárulva a nemzet fennmaradásához és jövőnk biztosításához – írja az MTI.