Müller Cecília bejelentette a majomhimlő magyarországi megjelenését, az NNK egyszer tagadta, majd megerősítette
![2022-05-23T181955Z 757721485 RC25DU9UH3S6 RTRMADP 3 HEALTH-MONKE](https://kep.index.hu/1/0/4355/43559/435591/43559106_806e963ecb3d261ebc286e0fd9e5a5a4_wm.jpg)
További Belföld cikkek
-
Az MNB elárulta, mi most a helyzet az ötforintosok bevonásával
- Elfogták a külföldieket lehúzó bandát a budapesti bulinegyedben
- Rosszabb állapotban vannak az egészségünkért dolgozók, mint az átlag magyar
- Németh Dávid: Nagy ívekben halad a magyar gazdaság, és nem vagyunk bevállalósak
- Lakmusz: Magyar Péter a Tisza Párt háttéremberével kötött túlárazott szerződéseket a Diákhitel Központ vezetőjeként
Az Index megkeresésére a Nemzeti Népegészségügyi Központ először tagadta, hogy megjelent volna a majomhimlő Magyarországon.
A Tények alapján futott végig a magyar sajtóban Müller Cecília országos tiszti főorvos bejelentése alapján, hogy Magyarországon is azonosították a majomhimlőt.
Mint írták, Müller Cecília elmondta, hogy nem terjed könnyen, csak szoros kontaktussal. A betegség két-négy hétig tart, és elsősorban immunhiányos betegeknél és várandós anyukáknál terjedhet könnyebben.
Mivel a csatorna nem jelölte meg, hol jelentette ki ezt az országos tiszti főorvos, az Index telefont ragadott, és felhívta a Nemzeti Népegészségügyi Központot, hogy erősítse meg a hírt, azonban nem tudták megtenni.
Nem, ez nem igaz
– nyilatkozta az NNK munkatársa portálunknak.
Frissítés!
Az Index megkeresése után az MTI-ben kijött, hogy Müller Cecília tartott egy sajtótájékoztatót, ahol valóban arról beszélt, hogy
Magyarországon is megjelent a majomhimlő-fertőzés, egy 38 éves férfinél diagnosztizálták a betegséget.
Újabb telefonhívásunkra az NNK ügyeletese, aki Barta néven mutatkozott be, azt mondta, hogy valóban megjött a majomhimlő.
A majomhimlő, amelynek több esetét fedezték fel Európában és Észak-Amerikában, ritka afrikai betegség, amelyből a beteg általában spontán módon gyógyul meg. A vírus állati szervezetből terjed emberre.
Minden, amit eddig tudunk a majomhimlőről
Honnan jön, hol tart most, mit okoz és mennyire veszélyes?
A brit egészségügyi hatóság május elején közölte, hogy egy ritka betegséget, a majomhimlőt azonosítottak az Egyesült Királyságban. Alig néhány héten belül Európa más országaiban, valamint az Egyesült Államokban is felütötte fejét a kór, nemrégiben már több szomszédos országban is jelentettek fertőzöttet.
(Borítókép: Reuters / Dado Ruvic / Illustration)