Kormánypárti polgármester: A demokrácia ünnepe az érvénytelen népszavazás Tatán
További Belföld cikkek
- Letartóztattak egy apát, akit a saját lányának molesztálásával gyanúsítanak
- Hollik István: Magyarországnak a saját útját kell járnia
- Több mint tízezer esethez hívták a mentőket karácsonykor
- Orbán Viktor a karácsony után ismét munkába állt: megkezdte az alapozást, készül a repülőrajtra
- Figyelmeztet a katasztrófavédelem, a tűzijáték nem játék
Tatán helyi civilek kezdeményeztek népszavazást, ezzel próbálták meggátolni az Öreg-tó partjára, természetvédelmi környezetbe tervezett luxusszálloda-beruházást. A nyár közepére kiírt népszavazás érvényességéhez 10 281 darab érvényesen leadott szavazatra lett volna szükség.
A hivatalos eredmény szerint 8361 fő jelent meg a népszavazáson, az egyes kérdésekre 8361 érvényes szavazatot adtak le, és minden kérdés esetében elsöprő többségben voltak a gigaberuházás megvalósulása ellen szóló igen szavazatok:
- az első kérdésre 7787-en,
- a másodikra 7800-an,
- a harmadikra pedig 7787-en szavaztak igennel.
A szállodaépítés ügye majdnem annyi szavazót vonzott, mint a polgármester-választás: Michl 2019-ben 5010 szavazattal szerezte meg a polgármesteri pozíciót, míg ellenfelére, az ellenzéki színekben induló Popovics Juditra 3722-en voksoltak. Vasárnap így több mint másfélszer annyian szavaztak a szállodaépítés ellen, mint ahányan legutóbb Michlre, aki 2006 óta vezeti Tata városát.
A vasárnapi referendumon arra a három kérdésre keresték a választ, hogy
Egyetért-e Ön azzal, hogy a Tata, 1841 hrsz.-ú (Esterházy-műemlék, lóistálló és lovas pálya) ingatlannal szomszédos telkeken gépjármű-közlekedésre alkalmas út ne épüljön, és az ott már meglévő utat se lehessen kiszélesíteni?
Egyetért-e Ön azzal, hogy a Tata, 1841 hrsz.-ú (Esterházy-műemlék, lóistálló és lovas pálya) ingatlanra vonatkozóan a város településképi rendelete [29/2018. (XII. 20.)] és helyi építési szabályzata [38/2005. (XII. 6.)] a 2020. február 28-án hatályos állapotában maradjon?
Egyetért-e Ön azzal, hogy Tata Város Önkormányzata ne köthessen településfejlesztési szerződést a Tatai Öreg-tó Természetvédelmi Területén létesülő beruházáshoz kapcsolódóan, megőrizve ezzel a terület természeti és épített értékeit?
Az Index korábban írt arról, hogy a tó partjára egy 120 szobás szállodát akarnak építeni Avalon néven. A beruházás ellen azonban a helyiek tiltakoztak, mert sokak szerint környezetvédelmi szempontból is káros lenne.
(Borítókép: Michl József. Fotó: Kovács Attila / MTI)