Nem tud tankolni, segítséget kér a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentő Alapítvány
További Belföld cikkek
- A rendőrség 210 ittas vagy bedrogozott járművezetőt kapcsolt le
- 13 éves lányt kényszerített prostitúcióra a nyírmihálydi baltás gyilkos
- Adminisztratív úton szigorítanák a közpénzből hirdetők plakátkampányait
- Most már biztos, Gulyás Gergely szakított az ünnepi hagyománnyal
- Fehérbe borult a táj a Mecsekben, van, ahol 25 centiméteres a hótakaró
A Magyar Koraszülött és Újszülött Mentő Alapítvány a honlapján tette közzé: a kormány legújabb döntése érzékenyen érintette őket. Évente 240 ezer kilométert tesznek meg a mentőautóik, amelyeket mostantól csak piaci áron tankolhatnak.
Éves szinten több mint kilencmillió forint többletköltséget okoz ez az intézkedés, melyet plusz állami támogatás hiányában csak adományokból tudunk fedezni
– írják a honlapjukon. Ezért a szülőkhöz és a jóérzésű állampolgárokhoz fordulnak.
Számítunk minden jóérzésű állampolgár, kisgyermekes szülő és cég segítségére
– írták.
Vége a korlátlan tankolásnak
A Mol-kutakon 2022. június 24-től vezették be az új korlátozást, miszerint naponta legfeljebb ötven litert lehet tankolni az üzemanyagokból hatósági áron, míg a nagynyomású kútoszlopoknál a magyar rendszámú, 3,5–7,5 tonna össztömegű, valamint a mezőgazdasági erőgépek továbbra is mennyiségi limit nélkül, hatósági áron vásárolhatnak. Azt is előírták, hogy péntektől üzemanyagkannába vagy -edénybe csak piaci áron lehet majd tölteni benzint vagy gázolajat.
Később az OMV és a Lukoil is hasonló bejelentéseket tett. Az OMV esetében a kiadható üzemanyag mennyisége gépjárműbe alkalmanként maximum ötven liter, ez alól kivétel az OMV MaxxMotion Super 100plus és az OMV MaxxMotion Diesel üzemanyag. A Lukoilnál pedig a kisnyomású kútoszlopokon maximum húsz liter, a nagy teljesítményű kútoszlopokon maximum 150 liter üzemanyag tankolható egy tranzakció alatt.
Az Országos Mentőszolgálat alig két hónapja szólalt meg az ügyben. Mint írták, kockázatosan kevés a napi ötven liter üzemanyag a mentőautóknak, amelyek 15 litert fogyasztanak száz kilométeren, mivel járműveik 300–800 kilométert is megtesznek egy nap alatt. Ráadásul tankolni csak a feladatok között és műszakváltáskor tudnak, így naponta van, hogy többször is tankolniuk kell.