- Belföld
- Zöld Index
- budapest
- távhővezeték
- beruházás
- budapesti közművek
- parkolás
- építkezés
- klímaváltozás
- szén-dioxid
- légszennyezettség.
Budapest levegőszennyezettsége ellen küzdenek az új beruházással
További Belföld cikkek
- Emelkedik a hivatalból kirendelt igazságügyi szakértők óradíja
- Ellepi a karácsonyi vásárokat a TEK a magdeburgi támadás után
- Ujhelyi István: Megérintette a Fideszt a bukás szele, olyan folyamatok indultak el, amikre 30 éve nem volt példa
- Dúl a kommentháború: Menczer Tamás, Kocsis Máté és Magyar Péter esett egymásnak a magdeburgi tragédia miatt
- Hatalmas torlódásra kell számítani az M3-as és az M5-ös autópályákon, az M1-esen akár két órával is nőhet a menetidő
A BKM szerint a Honvéd utca Markó utca és Szent István körút közötti részén szakaszos lezárásokkal járó munkálatok várhatóan 2023 májusában fejeződnek be.
A munkák első szakasza nem jár forgalomkorlátozással, a Honvéd utca teljes egészében járható marad mind a tömegközlekedés, mind a gépjárműforgalom számára.
Egyes szakaszokon ugyanakkor a kivitelezési munkálatok miatt csütörtök reggel 7 órától parkolási korlátozás lép érvénybe: a Honvéd utca Szent István körút–Stollár Béla utca közötti szakaszán a páros oldalon, a Stollár Béla utca–Markó utca közötti szakaszán pedig a páratlan oldalon szűnik meg ideiglenesen a parkolási lehetőség.
Elszállíthatják az otthagyott autókat
A társaság kéri a gépjármű-tulajdonosokat, hogy járművükkel a megadott időpontig hagyják el a területet a munkavégzés zavartalan megkezdése érdekében. A megadott szakaszokon esetlegesen továbbra is ott maradó járműveket a kivitelezést végző cég elszállíthatja, amivel kapcsolatban a tulajdonosok a Honvéd utca–Balaton utca sarkánál kihelyezett őrbódénál kapnak tájékoztatást – írja az MTI.
A hulladékszállítást a Honvéd utcában a megszokott rend szerint végzik. Kérik, hogy az ott lakók a tartályokat a megszokott napokon, reggel 5 óráig készítsék ki az ürítéshez úgy, hogy azok a gyalogos- és gépjárműforgalmat ne akadályozzák.
A beruházást a Budapesti Közművek keretében önálló szakmai tevékenységet folytató FŐTÁV Távhőszolgáltatási Divízió részben uniós forrású beruházás keretében végzi.
Javítja a levegő minőségét az új vezeték
Jelenleg Budapest épületeinek hőellátása nagyrészt helyi, földgázzal üzemelő hőtermelő berendezésekkel történik, ami a levegő szennyezettségi szintjét jelentősen növeli.
A fővárosi távfűtési hálózat bővítésével és az új fogyasztók távhőrendszerbe kapcsolásával jelentősen javítható mind Budapest, mind kiemelten a belvárosi területek levegőminősége. A távfűtés ugyanis – szemben a legtöbb fűtési megoldással – a sűrűn lakott városrészekben semmilyen helyi égéstermék-kibocsátással nem jár, valamint nagyságrendekkel hatékonyabb, mint az elavult helyi hőtermelés, ezért a távfűtés a sűrűn lakott városrészek életminősége szempontjából különösen előnyös.
Az építési munkálatokkal párhuzamosan folyamatosan keresik fel a távfűtésbe bekapcsolható nagyobb intézményeket, társasházakat, illetve ügyfélszolgálati elérhetőségeken is várják a leendő új ügyfelek jelentkezését.
A budapesti távhőrendszerek már ma is évente csaknem 230 ezer tonna szén-dioxid-kibocsátást takarítanak meg, azonban a folyamatban lévő és tervezett távvezetéki és hőforrásoldali fejlesztéseinek hosszú távú eredményeként akár évi négyszázezer tonna szén-dioxid-kibocsátás megtakarítása is elérhető. Emellett a fejlesztések csökkentik a helyi szennyezőanyag-kibocsátást is - olvasható a közleményben.