Megszólalt a TEK a szivárgásról, a védelemről is szót ejtettek
További Belföld cikkek
- A Hős utcai gettónak már a megépítése sem volt jó ötlet, most felszámolják
- „Ennek k..va nagy következményei lesznek, ebből elég volt” – újabb hangfelvétel került ki Magyar Péterről
- Csaknem húsz éve az Alkotmánybíróság dobta le a „választási atombombát”
- Rogán Antal: Megpróbálunk rendet vágni, de teljes felelősséget nem vállalunk
- Pusztításba kezdett egy Zsiguli Budapesten, teli piroson vágódott be a másik autós elé
A svéd parti őrség újabb gázszivárgást észlelt az Északi Áramlat 2 gázvezetéken, az Északi Áramlat 1-en talált jelentős nagyságú lyuk közvetlen közelében – jelentette csütörtökön a Svenska Dagbladet. Ezzel négyre emelkedett az észlelt gázszivárgások száma, kettőt a svéd, további kettőt pedig a dán gazdasági övezetben regisztráltak.
A hálózatot robbanószerekkel rongálhatták meg, vélik a szakértők. A feszült helyzetben több ország is fokozta a biztonsági előkészületeket, óvintézkedéseket a kritikus európai gázinfrastruktúra védelme érdekében.
A TEK nem felel a gázellátás biztonságáért, a veszélyeztetettséget értékeli
A Napi.hu korábban azt írta, hogy Magyarországon az ilyen berendezések védelme a Terrorelhárítási Központ feladata. Ezzel szemben – mint az Indexszel a TEK közölte – a szervezet nem a gázellátás biztonságáért és nem a berendezések védelméért felel, hanem
jogszabályok előírásainak megfelelően a veszélyeztetettség értékelésében vesznek részt.
Ezt a tevékenységét folyamatosan végzi és együttműködik a biztonságos energiaellátásért felelős szervekkel – tették hozzá a TEK-nél. Szerkesztőségünkbe eljuttatott közleményükben kiemelik továbbá, hogy nem rendelkeznek olyan információval, amely alapján fokozottabb védelmi intézkedések elrendelésére lenne szükség.
Magyarország most már az egész európai hálózat szempontjából kiemelt jelentőségűvé válhat: az orosz állami Gazprom szerdán közölte, hogy leállíthatják az Ukrajnán keresztül Európába tartó gázexportot. Így lényegében egyedül a Török Áramlat Magyarországon keresztülfutó balkáni ága lenne orosz gázbetáplálási pont, olvasható a cikkben.
(Borítókép: Stefan Sauer / picture alliance / Getty Images)