A lett védelmi miniszter árulónak nevezte Magyarországot, reagált a honvédelmi miniszter
További Belföld cikkek
- Ujhelyi István: Megérintette a Fideszt a bukás szele, olyan folyamatok indultak el, amikre 30 éve nem volt példa
- Dúl a kommentháború: Menczer Tamás, Kocsis Máté és Magyar Péter esett egymásnak a magdeburgi tragédia miatt
- Hatalmas torlódásra kell számítani az M3-as és az M5-ös autópályákon, az M1-esen akár két órával is nőhet a menetidő
- Orbán Viktor: Sosem szerettem azokat a politikusokat, akik elhárították a felelősséget
- Súlyos baleset történt Debrecenben, a buszmegállóba hajtott egy autó
Visszautasítom, hogy bárki Magyarországot elítélje vagy fenyegesse. Jogunk van nemzeti érdekünk, a béke képviseletéhez! – írta Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter a minap hivatalos Facebook-oldalán, ahol reagált a lett védelmi miniszter kijelentésére.
Artis Pabriks, Lettország védelmi minisztere a napokban a Szabad Európa Rádió orosz nyelvű Current Time műsorának adott interjút, amelyben élesen bírálta az Ukrajnának nyújtott katonai segítséget megtagadó Bulgáriát és Magyarországot.
Bulgária és Magyarország álláspontja az Ukrajnának nyújtott katonai segítségnyújtás megtagadásáról érthetetlen, és az árulást közelíti
– fogalmazott a lett védelmi miniszter.
Artis Pabriks az interjúban azt is elmondta, hogy Ukrajna nemcsak saját magáért, hanem Európáért, a demokráciáért, az emberi jogokért is harcol, és ha valaki ezt nem érti meg, az azt jelenti, hogy Ukrajna és Lettország érdekeivel is szemben áll.
Ha valaki az Európai Unió és a NATO tagja, és szembemegy a hazám érdekeivel, mi más is lenne ez, mint árulás?
– tette hozzá Artis Pabriks.
A magyar honvédelmi miniszter a közösségi médiában fejezte ki felháborodását lett kollégájának kijelentése után. Szalay-Bobrovniczky Kristóf egyenesen visszautasította, hogy Magyarországot bárki elítélje vagy megfenyegesse.
Tisztelettel ajánlom Artis Pabriks kollégámnak, hogy inkább nézzen fel az égre. Lettország, Észtország és Litvánia légtérrendészeti feladatát NATO-kötelékben a magyar légierő látja el
– fogalmazott a magyar honvédelmi miniszter a hivatalos Facebook-oldalán.
Mint megírtuk, a Magyar Honvédség négy Gripen harci repülőgépe összesen ötven magyar katonával őrzi a balti légteret augusztus 1-jétől november végéig. A NATO-tagállamok 2004 óta működő, közös állandó missziójának kettős célja, hogy egyrészt növelje a térség országaiban – Észtországban, Lettországban és Litvániában – élő emberek biztonságérzetét, másrészt hogy fejlessze a szövetséges és partnererők együttműködési képességeit.
(Borítókép: Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter. Fotó: Kovács Tamás / MTI)