Az Átlátszó főszerkesztője is bekerült az Integritás Hatóság munkacsoportjába
További Belföld cikkek
- Csaknem 700 millió forintot költött az állam a volt köztársasági elnökökre az elmúlt két évben
- Budapest számos pontján összeomlott a palackvisszaváltó rendszer
- Életet menthet, ha felfigyelünk erre a néhány jelre a hideg időben
- Változások az egészségügyben, nem árt tudni, mi történt
- Szalay-Bobrovniczky Kristóf: Elfogadhatatlan, elborzasztó és nagyon amatőr az, ami történt
Mind a tíz civil helyet betöltötték, így létrejött az Integritás Hatóság mellett működő Korrupcióellenes Munkacsoport – közölte az MTI-vel a Biró Ferenc által vezetett testület. A 21 tagú testület december 13-án tartja első ülését.
A Korrupcióellenes Munkacsoportba tíz tagot az állami szervek delegáltak, tízet pedig pályázati úton választottak ki a nem kormányzati szereplők közül. A nyílt pályázatra 24-en jelentkeztek: 6 civil szervezet és 18 magánszemély. A részvétel feltétele volt az alábbiak közül egy vagy több területen szerzett tapasztalat: korrupció megelőzése és korrupció elleni küzdelem, átláthatóság, közbeszerzési eljárások, a munkacsoport feladataihoz kapcsolódó emberi jogok védelme, valamint bűnüldözés.
A pályázók közül az összes civil szervezet megfelelt a feltételeknek, így a munkacsoport nem-kormányzati összetétele az alábbiak szerint alakul:
- Bodoky Tamás Richárd (atlatszo.hu Közhasznú Nonprofit Kft.),
- Essősy Zsombor (Magyar Közgazdasági Társaság),
- Fázsi László,
- Fonyódi Krisztián,
- Gyulai-Schmidt Andrea (Közbeszerzési Tanácsadók Országos Szövetsége),
- Ligeti Miklós Zoltán (Transparency International Magyarország),
- Reszkető Petra (Budapest Szakpolitikai Elemző Intézet),
- Sándor Tamás,
- Várady Szilvia,
- Vincze Orsolya Júlia (K-Monitor Közhasznú Egyesület)
A konzultatív testületet az Integritás Hatóság elnöke vezeti. Biró Ferenc az MTI által idézett közlemény szerint azt mondta:
örülök, hogy sokan pályáztak, köztük számos, az évek során komoly teljesítményt felmutató szakmai és civil szervezet. A kijelölt állami szervek már korábban megnevezték delegáltjaikat, így semmi akadálya annak, hogy december 13-án a munkacsoport elkezdhesse működését. A tagok hamarosan megkapják az alakuló ülés napirendjét és a működésre tett ügyrendi javaslatot, amit természetesen véleményezhetnek. Bízom benne, hogy a munkacsoport valamennyi résztvevője a törvényi keretek betartása mellett támogatja az Integritás Hatóság munkáját és a tiszta, korrupció elleni harcot.
Az autonóm államigazgatási szervként működő Integritás Hatóság feladata az európai uniós források felhasználásával kapcsolatos csalás, összeférhetetlenség, korrupció vagy más jogsértés kivizsgálása.
A szervezet az elemző és javaslattevő feladatai mellett hatósági ellenőrzést és vizsgálati eljárást is folytat, de kezdeményezheti más szerv eljárását is.