Szinte nincs olyan család, baráti társaság, ahol ne lenne legalább egyvalaki, aki valamilyen mentális betegséggel, idegrendszeri zavarral vagy függőséggel küzd. Ez a kötet húsz megrázó igaz történetet tár fel.
MEGVESZEMMég több településen vált veszélyessé a levegő minősége
További Belföld cikkek
- Elfogtak és előállítottak egy szökevény tengerimalacot a budapesti rendőrök
- Sokaknak nem futja ajándékra, de vannak, akiknek meleg ételre sem karácsonykor
- Betiltották a szilveszteri tűzijátékozást a III. kerületben
- A dolgozók váratlan élethelyzetei miatt szünetel a fül-orr-gégészeti ügyelet a szekszárdi kórházban
- Tízmillió forintos büntetést kapott a Magyar Vízilabda Szövetség
A levegőhigiénés index rendszerének négy kategóriája van: elfogadható, kifogásolt, egészségtelen és veszélyes.
Már Miskolcon és Vácon is veszélyes a levegő minősége. Az NNK adatai szerint a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Putnokon, Kazincbarcikán, Sajószentpéteren, Miskolcon, valamint a Pest megyei Vácon veszélyes a levegő minősége.
Nyolc településen – Veszprémben, Várpalotán, Százhalombattán, Esztergomban, Budapesten, Kecskeméten, Salgótarjánban és Nyíregyházán – egészségtelen a levegőminőség.
A korábbi adatok szerint Várpalota is a veszélyes kategóriába esett, Miskolc levegője egészségtelen volt, Vác levegőminősége pedig kifogásolható. Eszerint Miskolc az egészségtelen kategóriából leromlott a veszélyes minősítés szintjére.
Tizenkét településen – Szombathelyen, Győrben, Ajkán, Székesfehérváron, Pécsen, Dunaújvárosban, Tatabányán, Dorogon, Tökölön, Szolnokon, Oszlárban és Hernádszurdokban – kifogásolt a levegőminőség, a többi mérőállomás elfogadható értéket rögzített.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint a hétvégén a levegőminőség az ország nagyobb részén kedvezően alakul, azonban a tartósan borult, párás északkeleti tájakon továbbra is az egészségügyi határérték felett alakulhat a PM10 koncentrációjának napi átlaga. Javulás csak szerdán várható, amikor egy hidegfront érkezése nyomán északkeleten is csökkenhet a légszennyező anyagok koncentrációja.