Szinte nincs olyan család, baráti társaság, ahol ne lenne legalább egyvalaki, aki valamilyen mentális betegséggel, idegrendszeri zavarral vagy függőséggel küzd. Ez a kötet húsz megrázó igaz történetet tár fel.
MEGVESZEM- Belföld
- levegőminőség
- légszennyezés
- nemzeti népegészségügyi központ
- egészségügy
- légszennyezettség
- időjárás
Négy településen vált veszélyessé a levegőminőség, 13 városban kifogásolható
A levegőhigiénés index rendszere négy kategóriát tartalmaz: elfogadható, kifogásolt, egészségtelen és veszélyes.
Miután a korábbi adatok szerint több helyen javult a levegő minősége, az NNK friss adatai alapján kiderült, hogy egészségtelen a levegő minősége Miskolcon, Salgótarjánban és Pécsen.
Tizenhárom településen kifogásolt a levegőminőség, míg a többi mérőállomás elfogadható értéket rögzített. A következő városokban kifogásolt a minősítés:
- Szombathely,
- Győr,
- Tatabánya,
- Veszprém,
- Székesfehérvár,
- Dunaújváros,
- Százhalombatta,
- Tököl,
- Budapest,
- Vác,
- Kecskemét,
- Debrecen,
- Nyíregyháza.
Tovább romolhat a levegőminőség
A legrosszabb, veszélyes minősítésbe sorolták a Sajó völgyében található településeket: Putnokot, Kazincbarcikát, Sajószentpétert és Várpalotát.
Pénteken már keleten is megélénkülhet a délnyugati, nyugati szél, de elsősorban az északi megyékben romolhat a levegőminőség.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat három megyére adott ki figyelmeztetést sűrű köd miatt, ugyanis szombaton és vasárnap az ország északkeleti felén tartósan borult, párás, ködös idő várható, másutt többórás napsütés valószínű. A Dunántúlon élénk délnyugati szél várható. A levegő minősége főleg az északi, északkeleti megyékben romolhat tovább.
(Borítókép: Szmog és köd Miskolcon 2019. február 19-én. Fotó: Vajda János / MTI)