A MOL Campust 2022 decemberében adták át, ahol a vállalat mintegy 2500 munkavállalója dolgozik. A 28 emeletes, 143 méter magas épület bruttó szintterülete megközelítőleg 86 ezer négyzetméter. Az impozáns épülethez összesen ezer tonna üveget használtak fel, így a Mol dolgozói munkaállomásainak 86 százalékát természetes fény fogja bevilágítani.
A harmincezer négyzetméter üveghomlokzatnak köszönhetően azonban fény derült arra is, hogy a 11–13. szinten található férfimosdók éppen az utcára néznek, így nemcsak a dolgozók gyönyörködhetnek a város panorámájában, hanem este, a világítás felkapcsolása után a székházra felpillantva a járókelőket is érdekes látvány fogadja. Ugyanis a hatalmas üvegablakokon keresztül jól lehetett látni, amint a férfi dolgozók a piszoár előtt állva a dolgukat végzik.
Az erről készült fényképek a közösségi oldalakon kezdtek el terjedni. Az egyik Facebook-felhasználó annyit fűzött hozzá, hogy nem éppen erre gondoltak, amikor azt kérték, hogy legyen több nyilvános vécé Budapesten.
A Blikk ezzel kapcsolatban kereste a céget, hogy látták-e a közösségi oldalakon terjedő fényképeket, és szándékosan így alakították-e ki a mellékhelyiségeket. A Mol rövid válaszában annyit írt, hogy „a helyzetről tudomásunk van, és megtettük a szükséges lépéseket”. A lap kedden ellátogatott a székházhoz, ahol az érintett emeleteken lévő férfimosdó ablakait már hatalmas, sötét paravánokkal eltakarták.
(Borítókép: A MOL Campus épülete Budapesten. Fotó: Balogh Zoltán / MTI)