Kövér László: Amint megadtuk a hozzájárulást, Finnország ellenünk fordult
További Belföld cikkek
- Három hónapos csecsemő halt meg Budapesten
- Órákon belül új hagyományt teremt Sulyok Tamás köztársasági elnök
- Rónai Egon: Ha akkor nem rúgnak ki, az életem egészen másfele kanyarodik
- Nem akármilyen drogfogásról számolt be a budapesti rendőrség
- Egy sérült vízcső miatt péntektől egy szakaszon nem jár a 4-es, 6-os villamos
Kövér László szerint amint a magyar kormány megadta a hozzájárulást Finnország NATO-csatlakozásához, a finnek azonnal ellenük fordultak. A házelnök erről Bayer Zsolt Hír TV-s műsorában beszélt, amelynek nemrég jelent meg az előzetese.
A 444 által szemlézett beszámoló szerint Kövér Lászlónak az a problémája a finnekkel, hogy miután a magyar parlament jóváhagyta az északi ország NATO-hoz való csatlakozását, már másnap csatlakoztak ahhoz a perhez, amit az Európai Bizottság indított Magyarország ellen a gyermekvédelmi törvény miatt. Az eljáráshoz már 15 uniós tagország: Ausztria, Belgium, Görögország, Dánia, Finnország, Franciaország, Hollandia, Írország, Luxemburg, Málta, Németország, Portugália, Spanyolország, Svédország, Szlovénia, valamint az Európai Parlament is csatlakozott.
A házelnök arra is kitért, hogy Magyarországon annak idején volt népszavazás a NATO-csatlakozásról, míg „Svédországban és Finnországban elfelejtették erről is megkérdezni az embereket, hogy vajon szeretnének-e tényleg a NATO-hoz csatlakozni, vagy csak ez a politikai elitjük magánvéleménye”.
A magyar képviselők tucatjával kaptak e-maileket Svédországból és Finnországból, hogy ne fogadják el a csatlakozást, mert szerintük a döntés mögött semmiféle demokratikus legitimáció nincsen
– fogalmazott ezzel kapcsolatban Kövér László.
„Mi azt látjuk, hogy két olyan ország kérte, illetve kéri a hozzájárulásunkat egy szövetségbe való felvételhez, aminek mi már tagjai vagyunk, ők meg még nem, akik a legminimálisabb tiszteletet sem tanúsították Magyarország, a magyar nép választásokon kifejezett akarata iránt” – tette hozzá a házelnök.
Kövér László végül azt mondta: szerinte ez a két ország politikájával, nyilatkozataival mind a mai napig csak árt a magyar nemzeti érdeknek. Úgy vélte: hosszú időnek kell eltelnie ahhoz, hogy a kapcsolat a két országgal oda jusson vissza, ahol 10-15 évvel ezelőtt volt.