- Belföld
- Frontvonal
- Podcast
- Indexvideó
- frontvonal
- orosz-ukrán-konfliktus
- dróntámadás
- kreml
- tarjányi péter
- vlagyimir putyin
- háború
Putyin több ezer dolláros zsolddal csalogat külföldi munkásokat a frontra
További Belföld cikkek
- Elhagyta 60 évvel fiatalabb felesége a volt fideszes polgármestert
- Baleset történt az M1-esen, több kilométeres a torlódás
- Gyurcsány Ferenc: Félremegy a Telex tisztessége, becsülete
- Derült idővel indul a hétvége, de több helyen is lehet hószállingózás
- Kiderült, hogy az RTL Híradó nézőinél kik kapták Az Év Embere-díjat
A világon mindenki az ukránok tavaszi ellentámadását – amelyről a kiszivárgott Pentagon-iratok jelentős része isszólt– várja, amely várhatóan napokon belül kezdetét veszi.
Megközelítőleg 50-60 ezer katonával – amelyből 40 ezer már NATO-kiképzést is kapott – kezdheti meg a tavaszi ellentámadást az ukrán hadsereg, amihez a nyugati országok által vállalt haditechnikai eszközök is megérkeztek – mondta Tarjányi Péter a Frontvonal új évadának első epizódjában.
Oroszország számára sikertelenül zárultak a téli hadműveletek, mivel Európa is átvészelte a telet orosz gáz nélkül és az ukrán energetikai struktúrát sem tudták teljes mértékben lerombolni.
A biztonságpolitikai szakértő hozzátette, Bahmut térségében erőltetik az orosz erők az előretörést, és bár a város nagy része már a fennhatóságuk alatt áll, az igazi áttörést nem sikerült elérniük.
Tarjányi Péter arról is beszélt, mostanra már az orosz társadalom számára is nyilvánvaló, hogy nem egy különleges katonai hadművelet zajlik, hanem valódi háború, mivel a halottak és a sebesültek révén egyre többen érintetteké válnak. Annak érdekében, hogy az emberek között az elfogadottság és az elégedettség mégse csökkenjen, a Vlagyimir Putyin vezette rendszer más, környező országok vendégmunkásai számára kínál kiváló fizetési és állampolgársági lehetőséget.
Tarjányi Péter szerint szinte teljes biztonsággal kizárható, hogy az ukrán hadseregnek bármi köze lenne a Kremlt ért dróntámadáshoz.
A szakember azt valószínűsíti, hogy ez valamilyen polgári vagy amatőr akció volt, amit az is bizonyít, hogy a felvételek tanúbizonysága szerint egy polgári drón volt, amely megkísérelt berepülni az orosz vezetés központja fölé. Tarjányi Péter hangsúlyozta, a történések kapcsán sokkal fontosabb kiemelni: mindez az orosz lakosság felé olyan üzenetet sugallt, hogy nincs teljes biztonságban Putyin elnök és az orosz vezetés.
A Frontvonal e heti adásában az is szóba került többek között, hogy:
- az Egyesült Államok mellett mely nyugati országok nyernek a háború kirobbanásával, mivel fejlett a hadiiparuk;
- gazdasági szempontból hová helyezhető a történelemben az orosz–ukrán háború;
- valamint hogy áll Európa az orosz energiafüggőség leépítésével.
A Frontvonal korábbi epizódjait ide kattintva tudja megnézni. Az orosz–ukrán háborúval kapcsolatos élő hírfolyamunkat itt találja.
(Borítókép: Tarjányi Péter. Fotó: Kaszás Tamás / Index)