A kormány tagjai a készpénzt szeretik, de van egy kis ellentmondás
További Belföld cikkek
- Tombol az influenzajárvány, több kórházban is látogatási tilalmat vezettek be
- Kikapott a kormánypárti jelölt, független képviselő került be az önkormányzatba Sátoraljaújhelyen
- Viharlos szélre, hófúvásra és nagyon sok hóra figyelmeztetett a Magyar Közút
- Két magyar túrázó rekedt a szlovén Kamniki-Alpokban, nem tudják kimenteni őket
- Demszky Gábor: Olyan, mintha még a Kádár-rendszerben élnénk
„A piacon eleve csak készpénzzel lehet az árusok többségénél fizetni, és egyébként is, szerintem a készpénzt meg kell őrizni. Az nem jó, ha csak kártyával fizetünk” – mondta egy vásárló az RTL-nek. Többen voltak azonban, akik, ha lehet, mindent kártyával fizetnek.
Szijjártó Péter nem tartozik közéjük. Ez akkor derült ki, amikor a külügyminiszter 75 ezerért vásárolt egy sneakert, és arra a kérdésre, hogy készpénzzel vagy kártyával szeretne-e fizetni, azonnal rávágta:
Készpénz, mindig.
Szijjártó Péter a Mandinernek ezt azzal magyarázta, hogy jobban szereti a készpénzt. A héten Orbán Viktort is készpénzszámolás közben vették videóra Budapesten, miközben sajtófőnöke szerint magánprogramra érkezett egy IX. kerületi társasházba.
Gulyás Gergely miniszter ezzel kapcsolatban arról beszélt, a kormány tagjainak többsége is inkább a készpénzt preferálja.
Talán többnyire inkább készpénzzel fizetnek. Én is inkább fizetek készpénzzel, mint kártyával, de előfordul a másik is
– mondta Gulyás a legutóbbi Kormányinfón. A miniszter ezt azzal magyarázta, hogy azért nem tartja jónak a kártyás fizetéseket, mert azokból egy teljes személyiségprofilt fel lehet állítani egy emberről.
Azt mondta, hogy épp emiatt a kormány nem tolja a kártyás fizetés felé a magyarokat.
Sőt, sőt. Minden olyan javaslat... Külön ember figyeli a kormányzatban, hogy olyan javaslat, ami a készpénzforgalmat visszaszorítja, ne legyen
– tette hozzá Gulyás Gergely.
Tállai korábban mást mondott
Tállai András, a Pénzügyminisztérium államtitkára április 11-én a Parlamentben még mást mondott készpénzügyben a kormány szándékairól.
Cél és szándék a készpénzforgalom visszaszorítása. A legtöbb visszaélés készpénzben történik. Hiszen a bankszámláról bankszámlára való utalásnak eleve nyoma van, követhető, míg a készpénzben felvett összegek akár szabadon mozoghatnak emberek vagy vállalkozások, jogi személyek között
– fogalmazott. A kormány az ellentmondásra úgy reagált az RTL-nek, hogy mindenki úgy fizet, ahogyan akar, a lényeg, hogy ezt biztonságosan tehesse.