Visszaéltek Karikó Katalin nevével az interneten
További Belföld cikkek
-
Cser-Palkovics András szerint megvan a megoldás a folyamatosan növekvő szolidaritási hozzájárulás problémájára
- Reagált a MÚOSZ a Fidesz–KDNP lépésére: el a kezekkel a szabad sajtótól
- Feljelentést tesz a Mi Hazánk Ruszin-Szendi Romulusz ellen
- Egy ellenzéki képviselő szerint a magyar kormány történelmi katasztrófát okoz, ha Putyint és Trumpot választja
- Újabb kormánypárti képviselő jelentette be, hogy nem indul a 2026-os országgyűlési választáson
Karikó Katalin az egyesült államokbeli Philadelphiában október 26-án keltezett közleményében jelezte, hogy ismét visszaéltek a nevével az online felületeken. A professzor leszögezte, nem árul és nem reklámoz az interneten semmilyen gyógyhatásúnak mondott készítményt vagy eljárást.
Most parazitákkal és vérnyomásproblémákkal kapcsolatban, korábban körömgomba, illetve visszerek és véráramlási zavarok otthoni kezeléséhez kötődően éltek vissza a nevemmel és a képmásommal a rám hivatkozó álinterjúban, álhírben
– írta, kitérve arra, hogy a személyét érintő legújabb jogsértésre, a fogyasztók megtévesztésére is alkalmas szövegre és fotókra a barátai és ismerősei hívták fel a figyelmét a napokban.
Karikó Katalin hangsúlyozta, hogy az említett álinterjúban és álhírben olyan szavakat, mondatokat, állításokat, nyilatkozatokat tulajdonítanak neki, amelyeket ő soha nem mondott, nem állított.
A Nobel-díjas magyar tudós úgy véli, az ilyen magatartás polgári és személyiségi jogai megsértése, továbbá a személyes adatai jogosulatlan, visszaélésszerű kezelése, emellett a fogyasztók tisztességtelen megtévesztése is.
Mindez a büntetőjog hatálya alá is tartozhat. Ezért is bízom abban, hogy az illetékes hatóságok, hivatalok, szervek haladéktalanul intézkednek, megteszik a szükséges lépéseket
– írta.
Karikó Katalin a közleményében mindenkit arra kért, hogy az interneten és a közösségi fórumokon megjelent és megjelenő hirdetésekben neki tulajdonított mondatokat, állításokat semmilyen körülmények között se azonosítsák a személyével, a reklámozott terméket hozzá ne kössék.
A kutatómunkámon, szabadalmaimon alapuló fejlesztésekről és készítményekről megbízható forrásból, például az orvosoktól és a gyógyszerészektől érdeklődjenek
– zárta sorait Karikó Katalin.