Reagált a Honvédelmi Minisztérium a várható alkotmánymódosításra
További Belföld cikkek
- Reagált a kormány a legújabb Magyar Péter-féle hangfelvételre
- Átkot és rontást is levesznek, de füvesasszony is lesz a Miniszterelnökség által támogatott sámánfesztiválon
- A Hős utcai gettónak már a megépítése sem volt jó ötlet, most felszámolják
- „Ennek k..va nagy következményei lesznek, ebből elég volt” – újabb hangfelvétel került ki Magyar Péterről
- Csaknem húsz éve az Alkotmánybíróság dobta le a „választási atombombát”
Mint írták, a veszélyek korában elsődleges feladatuk Magyarország és a magyar emberek biztonságának garantálása, Magyarország védelmének ellátása pedig olyan felelősség, amelyhez egyértelmű szabályokra van szükség.
A hazáját védő magyar katona nem egyenruhás munkavállaló, ennek szellemében különleges jogállásuk eltér a többi jogviszonytól, a Hazáért végzett szolgálati feladataik ellátása pedig elsőbbséget élvez – tették hozzá.
Kiemelték, hogy Magyarország Kormánya minden körülmények között és minden eszközzel a nemzeti érdeket szem előtt tartva dolgozik Magyarország és a magyar nemzet érdekében.
Ugyanezt teszi az átalakuló Honvédszakszervezet a katonák képviseletének és a Haza védelmének felelősségét átérezve úgy, hogy az mind a katonák mind a nemzet érdekeit, maximálisan figyelembe veszi
– írták.
A katonai érdekvédelmi szervezet elismeri, hogy a szakszervezeti működési forma nem fedi le teljességgel azt a tartalmat, amely jelenlegi tevékenységét jellemzi, ezért a szervezeti formát „egyéb törvény alapján működő egyesületként” folytatja, és nevét a honvédekre és az érdekképviseletre utaló jelzőkkel határozza meg, és ennek megfelelően megváltoztatja.
A Honvédelmi Minisztérium elismeri a katonák érdekképviseleti jogát, egyben a katonák egyetlen reprezentatív érdekképviseletének alapjogokból adódó működését, a szervezet jogutódjának egyesületként történő további működését pedig – a katonák egyetlen reprezentatív érdekképviseleteként – támogatja.
Mindezekből adódóan a felek hosszú távú megállapodásának részleteit a fentiek szellemében még az idén megalkotják – áll a közleményben.
Mint megírtuk, a Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes által benyújtott Alaptörvény-módosító javaslat tartalmazza, hogy a Magyar Honvédség tagjai nem alakíthatnak szakszervezetet, mindenki számára egyedi digitális azonosító válik elérhetővé, és az idegenrendészeti szabályozás is változik.