- Belföld
- szuverenitásvédelmi hivatal
- lánczi tamás
- szuverenitás
- európai unió
- orbán viktor
- ep-választás
- önkormányzati választás
A Szuverenitásvédelmi Hivatal vezetője elárulta, hogyan reagált Orbán Viktor felkérésére
További Belföld cikkek
- Magyar Péter: Életünk meccsére készülünk
- Régi vidám szilveszterek emlékére: így búcsúztatták a Magyar Televízióban az óévet
- Zacher Gábor: A petárdázás minden évben áldozatokat szed néhány ujj formájában, de van, aki a szemét robbantja ki
- Gyurcsány Ferenc önkritikát gyakorolt az év utolsó napján
- Az állampolgárok segítségét kérik a rendőrök, egy vasúti félsorompó rongálóját keresik
Lánczi Tamás arra számít, hogy „az Európai Unió eljárást fog indítani tágabb értelemben a magyar szuverenitás, azon belül elsősorban a Szuverenitásvédelmi Hivatal és az intézményt létrehozó törvény miatt Magyarországgal szemben. Ezekre fel kell készülni, de ilyen a boksz”.
„Megtiszteltetésnek éreztem és örömmel vállaltam el a feladatot. Húsz éve foglalkozom politikával, és azóta különböző aspektusokból ugyan, de mindig is a nemzeti szuverenitás kérdésével foglalkoztam, ezért természetes volt, hogy elfogadjam a Szuverenitásvédelmi Hivatal vezetésére vonatkozó felkérést” – válaszolta Lánczi Tamás a Magyar Nemzetnek adott interjújában arra a kérdésre, hogy mi volt a reakciója, amikor megtudta, hogy Orbán Viktor őt kéri fel a Szuverenitásvédelmi Hivatal vezetésére.
Lánczi Tamás az interjúban elmondta:
- „a Szuverenitásvédelmi Hivatal alapvetően feltár, vizsgál és kutat. Feltérképezi, hogy hol sérül vagy hol sérülékeny a magyar szuverenitás. Ezeket a potenciális gócpontokat és veszélyforrásokat próbálja feltárni és rámutatni. Ehhez a munkához pedig igénybe veheti más állami szervek segítségét.”
- A hivatal vezetője leszögezte, nem folytatnak nyomozást, mivel „nem titkosszolgálat, rendőrség vagy ügyészség. De együttműködhet az említett állami szervekkel, információkat kérhet tőlük, amelyeket elemezhet a hivatal, ezeket az elemzéseket pedig időről időre közre fogja adni. Ezenfelül javaslatokat fogalmazhat meg a döntéshozók számára, ha úgy látja, hogy jogszabályt kell alkotni a magyar szuverenitás megvédéséhez”.
- „Nincsen szankcionálási jogköre a hivatalnak. A legfontosabb eszközünk és fegyverünk a nyilvánosság.”
- „Ki fogunk dolgozni egy módszertant, amellyel monitorozzuk a választás tisztaságát abból az aspektusból, hogy történik-e külföldi beavatkozás.”
- Lánczi Tamás szerint „a választások során van egy kötelező feladat, míg két választás között vannak a szellemileg leginkább kihívást jelentő és inspiráló munkák. A magyar szuverenitást nem csak a választásokon kell megvédeni, mivel a szuverenitásnak több aspektusa van. Ezek közé tartozik a gazdasági, a politikai, valamint a kulturális aspektus. Továbbá ott van még a média kérdésköre is. Ezekben a dimenziókban is kutatásokat és vizsgálatokat fogunk végezni, hogy ezeken a területeken milyen mértékben érvényesül a magyar szuverenitás”.
- A Szuverenitásvédelmi Hivatal vezetője arra számít, hogy „az Európai Unió eljárást fog indítani tágabb értelemben a magyar szuverenitás, azon belül elsősorban a Szuverenitásvédelmi Hivatal és az intézményt létrehozó törvény miatt Magyarországgal szemben. Ezekre fel kell készülni, de ilyen a boksz”.
A Szuverenitásvédelmi Hivatal jogköreiről itt írtunk bővebben.