Milliós bírságot érhet a kerti lomok halmozása
További Belföld cikkek
- Átkot és rontást is levesznek, de füvesasszony is lesz a Miniszterelnökség által támogatott sámánfesztiválon
- A Hős utcai gettónak már a megépítése sem volt jó ötlet, most felszámolják
- „Ennek k..va nagy következményei lesznek, ebből elég volt” – újabb hangfelvétel került ki Magyar Péterről
- Csaknem húsz éve az Alkotmánybíróság dobta le a „választási atombombát”
- Rogán Antal: Megpróbálunk rendet vágni, de teljes felelősséget nem vállalunk
A Pest vármegyei Sóskútról nem sokkal éjfél után érkezett a bejelentés a katasztrófavédelemnek, mely szerint a településen lángra kapott egy százötven négyzetméteres családi ház az Ady Endre utcában. Két egységgel vonultak a helyszínre a tűzoltók, majd miután megakadályozták a hetvenöt négyzetméterre már kiterjedt tűz további elharapódzását, eloltották a lángokat. Az épületben egy összeégett holttestet találtak – írta meg a Pénzcentrum.
A tűz keletkezésének körülményeit tűzvizsgálat fogja kideríteni, de
az oltást nehezítették a házban és a környezetében felhalmozott lomok
– közölte a katasztrófavédelem.
Ezzel kapcsolatban felhívják a figyelmet, hogy az épületekben és a környezetükben, kertekben felhalmozott hulladék nemcsak hogy tűzveszélyes önmagában is, de gátolhatja a menekülési vagy behatolási útvonalakat.
Bírság járhat érte
Bírság járhat már többek között azért is, ha tároljuk a lomokat és a zöldhulladékot a kertben, ugyanis az erre vonatkozó törvények szerint
az ingatlan tulajdonosa, használója köteles a területet éghető hulladéktól és további hasznosításra nem kerülő száraz növényzettől mentesen tartani.
A jelenlegi szabályozás szerint a helyi tiltó szabályok vagy az esetleges általános tűzgyújtási tilalom miatt sem lehet felhalmozni a kertekben az éghető hulladékot.
A másik fontos szabály, hogy a hulladék égetése sem engedélyezett mindig és mindenhol. A zöldhulladék égetése minden esetben az önkormányzat engedélyéhez kötött akkor is, ha nincs tűzgyújtási tilalom érvényben az adott vármegyében.
A bírság 10, illetve 20 ezer forintról indul, de bizonyos esetekben akár a többmilliós összeget is elérheti!
A tűzvédelmi bírság kiszabása a szabálytalanságot észlelő tűzvédelmi hatóság hatáskörébe tartozik, megfizetése ugyanakkor nem mentesít a büntetőjogi, illetve a polgári jogi felelősség, valamint a tűzvédelmi bírság kiszabására okot adó szabálytalanság megszüntetésének kötelezettsége alól.