- Belföld
- magyar péter
- hangfelvétel
- európai parlament
- donáth anna
- varga judit
- ügyészség
- momentum
- igazságszolgáltatás
Fordulat jöhet Magyar Péter hangfelvételének ügyében
További Belföld cikkek
- Itt a minisztérium bejelentése, gyökeres változás jön az egészségügyben
- Reagált a kormány a legújabb Magyar Péter-féle hangfelvételre
- Átkot és rontást is levesznek, de füvesasszony is lesz a Miniszterelnökség által támogatott sámánfesztiválon
- A Hős utcai gettónak már a megépítése sem volt jó ötlet, most felszámolják
- „Ennek k..va nagy következményei lesznek, ebből elég volt” – újabb hangfelvétel került ki Magyar Péterről
Magyar Péter március 26-án tette közzé azt a hangfelvételt, amelyen volt feleségével, az akkori igazságügyi miniszterrel, Varga Judittal a Völner–Schadl-ügyről beszélget. A felvétel leiratát itt olvashatja.
„A Magyar Péter által nyilvánosságra hozott hangfelvétel kivizsgálását kezdeményezzük az Európai Parlamentnél” – jelentette be szerdán Donáth Anna.
A Momentum elnöke, EP-képviselője úgy látja, hogy „a Magyar Péter által készített és nyilvánosságra hozott hangfelvétel sorsa továbbra is kérdéses. A kormánynak nincs válasza az elhangzottakra, a jelenlegi igazságügyi miniszter hallgat, az ügyészség terel”.
Fürcht Pál főügyész, a Központi Nyomozó Főügyészség vezetője március 28-án tartott sajtótájékoztatót a témában, amin elárulta, hogy Varga Juditot tanúként hallgatta meg a Fővárosi Nyomozó Ügyészség.
Donáth Anna szerint
Varga Judit állításai nagyon súlyos bűncselekményekről szólnak, amiket a kormányzat és az ügyészség prominens szereplői követhettek el. Egy ilyen helyzetre csak egy független vizsgálat lehet a megnyugtató válasz. Ezért kezdeményezem az Európai Parlamentnél, hogy vizsgálják ki a Magyar Péter által kiszivárogtatott hangfelvételben elhangzottakat, különös tekintettel a magyar igazságszolgáltatás függetlenségére.
A politikus arra számít, hogy két következménnyel nagyon gyorsan számolhatnak: „Az uniós szinten elindult jogállami eljárások ilyen körülmények között nem tudnak megnyugtató módon lezárulni, és ez nemcsak a Magyarországnak járó uniós forrásokat veszélyezteti, hanem az ország EU-tagságát is megkérdőjelezheti. Abban az országban, ahol ilyen nyíltan tapossák meg a jogszabályokat, követnek el bűncselekményeket kormányzati szereplők, tisztességes vállalkozások nem fognak befektetést hozni, és a tisztességes magyar és külföldi tulajdonú vállalkozások elkezdik keresni a menekülés lehetőségét. Nem pusztán erkölcsi összeomlást látunk, hanem gazdasági összeomlás is fenyeget.”