Schmidt Mária örök életére hálás Gorbacsovnak
További Belföld cikkek
- Életveszélyessé vált a siófoki szálloda, egy ötemeletes hotel veszi át a helyét
- ORF: Ezentúl akár osztrák mentő is érkezhet a magyar betegért
- Szijjártó Péter a szíriai helyzetről egyeztetett Izraellel
- Az Alkotmányvédelmi Hivatal nemzetbiztonsági vizsgálatot indított Magyar Péter Facebook-posztja után
- Vitézy Dávid: Évszázadra szóló ingatlanpanama készül Budapesten
„Szuverenitásunkat azért kell megőriznünk, mert az senki másnak nem fontos” – jelentette ki a Terror Háza Múzeum főigazgatója a Tranzit Választások éve – változások éve című tavaszi konferenciáján megtartott előadásában vasárnap.
Schmidt Mária a közösségi médiában élőben közvetített, Világok (H)arca – milyen lesz az új korszak? című előadásában történelmi áttekintést adva az elmúlt időszak meghatározó eseményeiről azt mondta: évszázadok óta az a kérdés, hogy ki lesz Európa ura.
Napóleon idején ez nem sikerült a franciáknak, majd a britek vették át az irányítást, a Német Császárság létrejötte pedig egy új erőközpontot hozott létre a kontinens közepén. Az első világháború azonban mindent megváltoztatott az Egyesült Államok belépésével, és elkezdődött az »amerikai évszázad«
– mondta.
A második világháború utáni hidegháborús időszakban mindent felülírt a két fél szembenállása, és míg az „amerikanizáció” teljes sikerrel járt a kontinens nyugati oldalán, a keleti felén a „szovjetizáció” egyáltalán nem. A Szovjetunió bukása után pedig az Egyesült Államok megkezdte Európa keleti részének „amerikanizációját” is. Ellenben Joe Bident nézve felmerül benne a kérdés, hogy kik a valódi döntéshozók, „mert ezek nem”.
Schmidt Mária ezt követően arról beszélt, hogy Kelet-Európából Gorbacsov kivonta megszálló csapatait, és reformokkal kísérletezgetett (glasznoszty és peresztrojka), amiért a Telex beszámolója szerint „örök életére hálás neki”. Majd a főigazgató úgy folytatta, hogy Németországból az amerikai katonák nem mentek el, és ezt senki sem tette szóvá nekik.
Európa teljesen beállt az Egyesült Államok mögé, politikailag nincs önálló akarata, sőt egyfajta elitválság is sújtja
– jegyezte meg. Az állam erkölcsi és szociális kérdésekben egyre aktívabb, míg hagyományos feladatokat kiszervez civileknek – vélekedett Schmidt Mária.
Szerinte a nyugati világ válságban van, aminek a gazdasági mellett demográfiai dimenziója is van. A civil szervezetek irányításával végrehajtott „lakosságcsere” révén, miközben a kereszténység és a keresztény értékek vesztenek erejükből, olyan emberek jelennek meg, akik erős identitással rendelkeznek, és életüket más vallási előírások szabják meg.
Schmidt Mária szerint ma Magyarország ugyanabban a helyzetben van, mint a Hunyadiak korában, és a Nyugattól most sem kapunk segítséget az országot fenyegető veszéllyel szemben.
Szuverenitásunkat azért kell megőriznünk, mert az senki másnak nem fontos
– mutatott rá, hozzátéve, hogy a honfoglalás óta meg tudtuk védeni azt, és most is minden erőnkre szükség lesz.