A kormány aprópénzből megoldhatná az egyetemi oktatók béremelését
További Belföld cikkek
- Korrupciós visszaosztást kért egy budapesti gyermekvédelemben gazdálkodó szerv vezetője
- Magyar Péter távozásra szólítja fel a honvédelmi minisztert
- Reagált az Alapkezelő, nem véletlenül finanszírozza feleannyi járóbeteg ellátását Rákosmentén
- Hat elefánt is elpusztult egy vonatbalesetben Srí Lankán
- Manipulált tachográfok miatt csapott le a NAV
Két héttel a legutóbbi találkozó után, május 2-án, csütörtökön újabb tárgyalási fordulót tartottak a felek, de a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezetének (FDSZ) képviselői ezúttal sem tudtak megállapodni a béremelésről a szakállamtitkársággal. Az érdekképviselet továbbra is méltatlannak tartja a felsőoktatásban dolgozók jelenlegi bérhelyzetét.
Az FDSZ és az ELTE Társadalomtudományi Karának szakszervezeti titkára azt mondta az InfoRádióban, hogy nem kaptak konkrét béremelési ígéretet a múlt heti egyeztetésen sem. Ezúttal is arra szerettek volna választ kapni az államtitkártól, hogy miként tudja biztosítani a minisztérium azt az ötvenszázalékos azonnali béremelést, amit első körben elengedhetetlennek tart a szakszervezet az állami tulajdonban lévő felsőoktatási intézmények összes dolgozója számára annak érdekében, hogy „méltó bérviszonyok legyenek”.
Gregor Anikó tájékoztatása szerint Hankó Balázs „nem tudott konkrét ajánlatot tenni” erre vonatkozóan, és az FDSZ addig nem kezdeményez újabb tárgyalást, amíg az államtitkárság nem áll elő konkrét javaslattal.
Többet keres a kezdő buszsofőr, mint egy egyetemi adjunktus
Kiszivárgott az ELTE belső vizsgálata: az ígéretek ellenére még mindig nevetségesek a fizetések, kiszipolyozzák a fiatalabb oktatókat.
A szakszervezeti titkár kifejtette: számításaik szerint az azonnali 50 százalékos béremelés körülbelül 25 milliárd forintos tételt jelentene a költségvetésben.
Ha azt nézzük, hogy a Nemzeti Közszolgálati Egyetem százmilliárdot kap arra, hogy elindítson egy elit bölcsészképzést, vagy hogy az új Pázmány Campust 200 milliárdból építik meg Józsefvárosban, akkor azt hiszem, hogy ezeket a forrásokat hallva nem lenne olyan nehéz 25 milliárdot biztosítani a felsőoktatási dolgozóknak
– fogalmazott.
Kiemelte, hogy az FDSZ kész felajánlani a segítségét a minisztériumnak a béradatok pontosításában, illetve ha kapnak erre engedélyt, akkor abban is, hogy találjanak forrásokat a költségvetésben a megfogalmazott követeléseik teljesítésére.