DK: a Göd közeli települések is veszélybe kerültek a Samsung gyára miatt
Az ellenzéki politikus úgy fogalmazott, a mérgezett szennyvíz a gyár közelében lévő szántóföldekre ömlött.
„Bekövetkezett az, amire a Demokratikus Koalíció már több mint egy éve figyelmeztetett: az Orbán-kormány által finanszírozott, a törvényeket és környezetvédelmi szabályokat kijátszó akkumulátorgyárak tönkreteszik a környező lakott területek vízbázisát”– fogalmazott.
Kocsis-Cake Olivio arról is beszélt, hogy a gödi gyárnak a bíróság ítélete szerint már régóta abba kellett volna hagynia a működését, „azonban az Orbán-kormány egy átlátszó hazugsággal tovább védelmezi a gyárat.”
Gulyás Gergely miniszter azt állította a legutóbbi Kormányinfón, hogy postai kézbesítési problémák miatt termel még mindig az akkumulátorgyár
– fűzte hozzá.
Hangsúlyozta: a DK követeli, hogy a kormány azonnal állítsa le az új akkumulátorgyárak építését, továbbá független szakértőkből álló bizottságok vizsgálják át a már üzemelők működését.
„Nem hagyhatjuk, hogy a magyar törvényekre és szabályokra fittyet hányó, távol-keleti akkumulátorgyárak beszennyezzék a lakott területek vízbázisát, levegőjét és értéktelenné tegyék az ingatlanjaikat” – hangoztatta.
Szilágyi László, Göd ellenzéki polgármesterjelöltje elmondta: az év elején derült ki, hogy a gyárból két év alatt 88 tonna magzatkárosító anyag került a levegőbe. „Ez a környéken súlyos problémákat okozhat” – jelentette ki, majd felhívta a figyelmet arra, hogy a gyár újabb 43 ezer négyzetméternyi bővítésre kapott engedélyt.
Tonzor Péter, Dunakeszi ellenzéki polgármesterjelöltje közölte: a Samsung-gyár mögötti terület mindössze két-három kilométerre van Dunakeszi telekhatárától, ahol egy lakópark található. Felszólította Dunakeszi fideszes polgármesterét, Dióssi Csabát, hogy nyilatkozzon: átvizsgálták-e a vizet és a levegőt.
„Ha én leszek Dunakeszi polgármestere, minden ilyen vizsgálatot és mérést elérhetővé teszek” – tette hozzá Tonzor Péter.