Erdő Péter: A Szentlélek olyan erő, amely bennünk él
Egy pünkösdi interjúban a Szentlélek ajándékairól, a pápalátogatásról, a katolikus hívők konzummentalitásáról és a vallásról mint világnézetről is beszélt Erdő Péter bíboros. Emellett méltatta a 31 éve minden évben megrendezett Szent István Könyvhetet is.
Erdő Péter bíboros pünkösdi interjút adott a Magyar Nemzetnek, ahol beszélt többek között a katolikus hit hatásairól, a Ferenc pápa csíksomlyói miséjéről, a bukaresti magyar ajkú közösségről, de a Szentlélek ajándékairól is. Kifejtette többek között, hogy
- „a Szentlélek olyan erő, amely bennünk él, akit megkaptunk már az első pünkösd ünnepén – és azóta is újra meg újra” – fogalmazott Erdő Péter, hozzátéve, hogy neki tulajdonítják az Ószövetség ajándékait: a bölcsességet, az értelmet, a tanácsot, a tudományt, a jámborságot vagy másképpen a vallásosságot, az erősséget és az istenfélelmet.
- Elmondta, hogy „az az ajándék, amelyet az ősidőkben a választott nép kapott, kiterjed a többi népre is”, nem a pogányokra szállt a Lélek, hanem ők is kaptak belőle. Pünkösd csodája „nem törli el a nyelveket, nem törli el a különbségeket, hanem azt eredményezi, hogy megértik egymást és az örömhírt” – tette hozzá.
- A bíboros szerint a vallás olyan világnézet, amely az ember egész életét áthatja, nincs olyan, hogy ebből is megtetszik valami, meg abból is megtetszik valami. Ha valaki katolikus hívő, akkor „nem elég neki, hogy jól érzi magát a szentmisén”. A hitnek az életére is hatással kell lennie.
- A Szent István Könyvhét a szabadság szimbóluma Erdő Péter szerint, egy nagyon sikeres esemény, ami mindig meg tud újulni. „Itt adjuk át a Stephanus-díjakat is, amelyet idén Barsi Balázs ferences szerzetes és Lackfi János költő kapott meg” – egészítette ki.
- Kitért arra is, hogy „a pápalátogatással átérezhettük, hogy részei vagyunk a világegyháznak, jobban tudatosíthattuk az egyes részegyházak közötti kapcsolatot”. Erre volt válasz a pár héttel ezelőtti római magyar nemzeti zarándoklat mintegy 1500 hívővel.