Nem szívesen költenek a sportra a magyarok
További Belföld cikkek
- Itt a minisztérium bejelentése, gyökeres változás jön az egészségügyben
- Reagált a kormány a legújabb Magyar Péter-féle hangfelvételre
- Átkot és rontást is levesznek, de füvesasszony is lesz a Miniszterelnökség által támogatott sámánfesztiválon
- A Hős utcai gettónak már a megépítése sem volt jó ötlet, most felszámolják
- „Ennek k..va nagy következményei lesznek, ebből elég volt” – újabb hangfelvétel került ki Magyar Péterről
A magyarok kevesebb mint fele sportol heti rendszerességgel, és erre tízezer forint alatti összeget költenek havonta – derül ki a az MBH Bank és a Visa reprezentatív kutatásából.
A lakosság sporttal kapcsolatos szokásait vizsgáló felmérés rávilágított, hogy
- A magyar lakosság 42 százaléka végez heti rendszerességgel valamilyen sporttevékenységet.
- Nagy részük erre 10 ezer forintnál kevesebbet költ havonta.
- A kiadásokat pedig leggyakrabban bankkártyával fedezik.
A megkérdezettek jelentős része azonban vagy egyáltalán nem (28 százalék), vagy pedig nem heti rendszerességgel (30 százalék) mozog, legtöbben az időhiánnyal indokolják ezt.
Arra a kérdésre, hogy szokásosan milyen fizetőeszközt használnak a sporttal kapcsolatos költségek fedezésére, a kutatásban részt vevők 60 százaléka nyilatkozta, hogy bankkártyával szokott fizetni, 42 százalékuk készpénzzel fedezi a kiadásokat, és ennél kisebb arányban használnak a válaszadók SZÉP-kártyát (10 százalék). Emellett akadnak olyanok is, akik egyáltalán nem fizetnek a mozgásért (8 százalék), mivel otthoni vagy a szabadban végezhető tevékenységeket végeznek.
A kutatás rámutatott, hogy a válaszadók 63 százaléka havonta 10 ezer forintnál kevesebbet költ sportolásra.
A megkérdezettek kevesebb mint fele sportol minden héten
A kutatásból arra is fény derült, hogy a válaszadók 27 százaléka heti egy-két alkalommal, 15 százalékuk ennél gyakrabban, hetente három vagy több alkalommal sportol. A megkérdezettek nagy része (28 százalék) azonban vagy egyáltalán nem, vagy pedig nem heti rendszerességgel (30 százalék) mozog, legtöbben az időhiánnyal indokolják ezt. A kutatás készítői arra is kíváncsiak voltak, hogy a mozgás mellett milyen további intézkedéseket tesznek a megkérdezettek az egészségük megőrzése érdekében. A válaszadók 78 százaléka a táplálkozás szerepét emelte ki, a megkérdezettek körülbelül harmada (35 százalék) átlagosan legalább havi 30 ezer forintot szán arra, hogy egészséges ételeket vásároljon.
A felmérésből az is kiderült, hogy a válaszadók 36 százaléka a személyes egészségen túl is érdeklődik a sport iránt, és rendszeresen ellátogat a hazai sporteseményekre. Nemzetközi sporteseményeken a válaszadók 16 százaléka vesz részt. Az emberek többsége online felületen vásárol jegyet a sporteseményekre (63 százalék ).