Nemzetközi geopolitikai csúcstalálkozó lesz Budapesten szeptemberben
További Belföld cikkek
- Valószínűleg soha nem felejtjük el azt, ami a parlamentben történt
- Csernus Imre: Izzanak a segélyvonalak, a pszichiátriai osztályok dugig vannak
- Republikon: A DK és a Fidesz veszített a legtöbbet a Tisza Párt megjelenésével
- Gyurcsány Ferenc: Gyurcsány alatt jobb volt
- Élelmiszer-feldolgozó üzem létesítésével válaszol a főváros az élelmiszer-pazarlásra
Kinek az új világrendje? Erre a kérdésre keresi a választ a Danube Institute és a washingtoni székhelyű The Heritage Foundation szeptember 17–18-án megrendezésre kerülő kétnapos geopolitikai csúcstalálkozója, amelyen nemzetközileg is elismert politikusok, akadémikusok, diplomaták és véleményformálók vitatják meg korunk legfontosabb kérdéseit:
- Kinek az új világrendje van kialakulóban?
- A baloldal vagy a jobboldal lesz-e képes uralni a közeljövőt?
- Az államok vagy a vállalati érdekek dominálnak-e majd, és melyik az előnyösebb?
- Ki határozza meg a játékszabályokat egy többpólusú világban?
- Melyik energiastratégia készíti fel legjobban a társadalmakat a nehéz időkre?
- Melyik béke- és igazságnarratíva diadalmaskodik az egyre növekvő globális konfliktusok közepette?
- Hogyan alakul a NATO szerepe a globális hatalmi viszonyok között?
A kétnapos konferencián mások mellett olyan nemzetközi szakértők is felszólalnak, mint dr. Swapan Dasgupta indiai újságíró és politikus, a washingtoni National Conservatism konferencia egyik főelőadója, Ryszard Legutko volt európai parlamenti képviselő, James Carafano, a The Heritage Foundation elnökének vezető tanácsadója vagy dr. Michael Doran, a Hudson Intézet Közel-Keleti Béke- és Biztonsági Központjának igazgatója.
Csatlakozik továbbá a felszólalókhoz a Danube Institute két senior vendégkutatója, Tony Abbott, volt ausztrál miniszterelnök és Lord David Frost politikus és diplomata is, akinek nevét a korábbi brit miniszterelnök, Boris Johnson európai ügyi főtanácsadójaként, illetve a brexittárgyalások vezetőjeként ismerhettük meg.
A Danube Institute-ot a Batthyány Lajos Alapítvány hozta létre 2013-ban Budapesten azzal a céllal, hogy folyamatosan változó világunkban képviselje és formálja a konzervatív és nemzeti értékeket és gondolkodást.
A think tank fő célkitűzéseivel összhangban nem csupán feladatunknak, hanem küldetésünknek tekintjük, hogy időtálló értékeket képviselő hídfőként hazai és nemzetközi szinten egyaránt összeköttetést biztosítsunk a jobbközép gondolkodók, tudósok, politikusok és a közélet iránt érdeklődők számára − fogalmazott a Danube Institute sajtóközleményében.