Népszava: A főváros lepasszolná az Orbán-kormánynak a félkész Biodómot, vagy lebontatná
További Belföld cikkek
- Tombol az influenzajárvány, több kórházban is látogatási tilalmat vezettek be
- Kikapott a kormánypárti jelölt, független képviselő került be az önkormányzatba Sátoraljaújhelyen
- Viharlos szélre, hófúvásra és nagyon sok hóra figyelmeztetett a Magyar Közút
- Két magyar túrázó rekedt a szlovén Kamniki-Alpokban, nem tudják kimenteni őket
- Demszky Gábor: Olyan, mintha még a Kádár-rendszerben élnénk
A Fővárosi Állat- és Növénykert több pályázatot is kiírt a Biodóm jövő évi karbantartási feladatainak elvégzésére – írja a Népszava. Nettó 360 millió forint értékben egy évre szóló keretmegállapodásokat kötnének az építmény állagmegóvására.
Kiss Ambrus, a Főpolgármesteri Hivatal főigazgatója elmondta, hogy 2024-ben eddig nettó 380 millió forint bevételre tett szert a létesítmény hasznosításából az állatkert, míg szeptemberig 603 milliót kellett rákölteni.
Az állatkert több módon is igyekszik hasznosítani az építményt: a Fővárosi Önkormányzat többször bérbe vette már, és itt volt a World Press Photo 2024 kiállítás is, viszont a rendezvénytérként való hasznosításból befolyt összeget elviszi a létesítmény állagmegóvása és a szükséges karbantartási munkák.
Kiss Ambrus megjegyezte ugyanakkor, hogy mindez csak kármentés, és bármilyen jól hangzik is a rendezvénytérként való hasznosítás, ez nem lehet a végleges irány, a valódi megoldás a kormány kezében van. Hozzátette, hogy a Fővárosi Önkormányzat át is adná a létesítmény kulcsait, mint mondta, 2022 óta próbálja átadni az épületet az önkormányzat, de nincs, aki átvegye.
Az viszont nem járja, hogy a kormány belekezd valamibe, azután nem tudja megoldani, és rálőcsölné a feladatot a Fővárosi Önkormányzatra, legyen szó akár a biodómról, akár a HÉV-üzemeltetésről, miközben elviszi a pénzünket is
– emelte ki Kiss Ambrus.
A főváros korábban megvizsgálta az épület befejezésének és hasznosításának alternatíváit, és kiderült, hogy a létesítmény nem nagyon használható jelen formájában másra, a befejezéshez több tízmilliárd forintra lenne szükség, amire a fővárosnak nincs forrása, az elbontásról pedig a kormánynak kell döntenie.