A botrányos közgyűlések után egyezségre jutott a győri polgármester a Fidesszel
További Belföld cikkek
- Letartóztattak egy apát, akit a saját lányának molesztálásával gyanúsítanak
- Hollik István: Magyarországnak a saját útját kell járnia
- Több mint tízezer esethez hívták a mentőket karácsonykor
- Orbán Viktor a karácsony után ismét munkába állt: megkezdte az alapozást, készül a repülőrajtra
- Figyelmeztet a katasztrófavédelem, a tűzijáték nem játék
Mint arról beszámoltunk, szeptember 24-én tartotta utolsó rendes ülését a győri képviselő-testület, azonban kisebb botrány alakult ki, amikor a közgyűlés a többségét adó Fidesz–KDNP-frakcióval az önkormányzat szervezési és működési szabályzatának megváltoztatása mellett szavazott. Dézsi Csaba András leköszönő polgármester ugyanis megpróbált bosszút állni utódján, és elvette jogköreit és alpolgármestereit.
Dézsi Csaba András és a többi fideszes képviselő szándéka miatt Pintér Bence, az októberben hivatalba lépett új győri polgármester már korábban jelezte, hogy gondja van a jogköreit korlátozó szervezési és működési szabályzat (SZMSZ) módosításával. Végül a győri kormányhivatalhoz és az Alkotmánybírósághoz fordult, és törvényességi felügyeleti eljárást kezdeményezett.
Az október 11-én megtartott ülésen az előzetesen meghirdetett 8 pontos napirend változtatásáról szavazhatott először a testület, ugyanis az alakuló ülésen rendhagyó módon nem került sor az alpolgármester megválasztására, így az ő illetményének megszavazására és az új SZMSZ elfogadására sem.
Az október 25-i ülés napirendjén ismét szerepelt az SZMSZ felülvizsgálata és az alpolgármester megválasztása is – írja a 24.hu.
Mint ismert, a 21 fős testület kétharmadát – vagyis 14 képviselőt – a Fidesz frakciója adja, a Tiszta Szívvel a Városért Egyesület pedig csak 3 mandátumot szerzett. A felek az ülésen továbbra sem értettek egyet, ugyanakkor ahogy kijelentették,
a város működőképessége érdekében megszavazzák a Pintér Bence által beterjesztett, felülvizsgált SZMSZ-t.
Kósa Roland, a TSZVE frakcióvezetője elmondta, hogy az új SZMSZ több pontja is jogsértő, de ő is kiemelte, hogy a város működőképessége érdekében megszavazzák.
Mindemellett Kósa Rolandot 19 szavazattal alpolgármesternek választották, továbbá megválasztották a önkormányzati bizottságok elnökeit és tagjait, majd megegyeztek abban, hogy négy polgármesteri biztost fognak választani.